Parkta, vatandaşların bıraktıkları çöpleri tek tek toplayan KAMED Elbistan temsilciliği gönüllüleri, temizlik personellerine de çalışma sonrasında pasta sürprizi yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ndeki bir kameriyede doğum günü kutlaması yapanlar, kutlama sonrasındaki çöplerini çöp kutusuna atmak yerine, masanın üzerinde bırakarak bölgeden ayrıldı. Kutlamaya katılanların, bu sorumsuzluğunu gösteren fotoğraf karesi, Elbistan Belediyesi’nin sosyal medya hesabından, ‘Ekiplerimiz temizliyor. Başka yorum yok. Sadece üzgünüz’ sözleri ile paylaşıldı.

‘Nasıl olsa bir temizleyen var’ mantığı ile çöpünü atmaya bile tenezzül etmeyenlerin sergilediği bu sorumsuzluk karşısında bir araya gelen Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği (KAMED) Elbistan temsilciliği üyesi gençler, temizlik personelleri ile birlikte anlamlı bir dayanışma örneği sergiledi. Gençler, parkı boydan boya dolaşarak yerlere ve kameriyelere atılan çöpleri temizledi. Temizliğin sonunda ise, fedakarca görev yapan personellere KAMED gönüllülerinden pasta sürprizi geldi. Gönüllü gençler, pastayı temizlik personellerine ikram ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bebeğini yanlışlıkla fırına koyan anne katil oldu! Bebeğini yanlışlıkla fırına koyan anne katil oldu!

Gençlerin bu duyarlılığı ile ilgili olarak belediyenin sosyal medya hesabından, “Mücadelemizi gençlerimizle birlikte sürdürdüğümüz için çok şanslıyız, hepsi çok akıllı. Belediye sayfamızdan yapılan paylaşım üzerine, KAMED gönüllüsü gençlerimiz bugün personellerimizle birlikte parklarda temizlik yaparak, personelimize pasta sürprizinde bulundu” paylaşımı yapıldı.

Editör: Okebeli83 Okebeli83