Eşini ve 3 çocuğunu silahla öldürüp intihar girişiminde bulundu Eşini ve 3 çocuğunu silahla öldürüp intihar girişiminde bulundu

Emekli öğretmen Mustafa Kurt’un yaralandığı menfur saldırı Kahramanmaraşın Dulkadiroğlu ilçesinde meydana geldi. Bahçelievler Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı üzerinde bulunan Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi önündeki kavşak üzerinde evine giden öğretmen, sokak haramilerinin hedefi oldu.

Mustafa öğretmen, sopalı, bıçaklı iki kişi tarafından ölümüne darp edildi. Elinden, kolundan, sırtından ve göğsünden ağır darbeler alan Kurt, hastaneye kaldırılıp ameliyat edildi. Olayın şokunu üzerinden atamayan Mustafa Kurt, “Çarşıda işlerim vardı, sonra öğretmenevine uğradım, sonra oradan çıkıp müftülük altında bulunan marketin önünden aşağı evime doğru yürüdüm. Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi önündeki kavşağa yirmi beş metre olan noktaya gelmiştim. Orada bulunan inşaat kulübesinin arkasından eli sopalı ve bıçaklı iki kişinin bana yaklaştığını fark ettim. Biri yaklaşık 1,90 m boyunda esmer, uzun boylu, diğeri zayıf 18 yaşlarında orta boylu olan iki kişiyi gördüm. Şüphelendim. Tedbir almaya çalıştım ancak çok hızlı hareket ederek sağ ve sol koluma çok sayıda sopalarla darbe indirdiler. Ben başımı korudum. O sırada bana “Sana gününü göstereceğiz” gibi tehditler savurdular” ifadelerini kullandı.

“HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALSINLAR”

Emekli öğretmen Mustafa Kurt, “Çok süratli bir şekilde sopaları göğsüme, sırtıma ve elime indirdiler. Ben toparlanıp çok yüksek sesle bağırınca kaçtılar. Olay yaklaşık bir dakika sürdü. Oraya yakın olan köşedeki köfteci yardıma geldi, ben resimlerini çekmek istedim. Elimde kırık ve kolumda kırık olduğu için resim çekemedim. Telefonu, yardıma gelen bir arkadaşa verdim. Resimleri çektiler. Polisi ve sağlık ekibini aradılar. Polis hızlıca olay yerine geldi, arkasından da ambulans geldi. Beni hastaneye kaldırdılar. Kolum ve elimdeki kırıklar ve vücudumun diğer yerlerindeki ağır travmalar için ameliyata alındım. Beni planlı bir şekilde öldürme kastıyla geldiklerini düşünüyorum. Henüz kim olduklarını bilmiyorum. Polisimizin yoğun çalışmasıyla yakında kimler oldukları ortaya çıkar. Benim gibi yaşlı, emekli bir öğretmenden kim, ne ister bilmiyorum. Bu şehir Teksas’a döndü. Hayatımız her an saldırıya uğrama kaygısıyla evimizden çıkamaz olduk. Devletimiz bu eli sopalı canilerin üstesinden gelecektir. Hak ettikleri cezayı alacaklardır” dedi.