Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, saat 09.11'de merkez üssü Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi yakınları olan 4,4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Annesini 8 yerinden bıçaklayan genç, “Pişman değilim zevkle yaptım” Annesini 8 yerinden bıçaklayan genç, “Pişman değilim zevkle yaptım”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Rabb'im ülkemizi bütün afetlerden muhafaza buyursun. Hamdolsun olumsuz bir haber almadık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Valiliği’nden ise “Geçmiş olsun Kahramanmaraş. Deprem sonrası şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmamıştır. Saha taramaları devam etmektedir.” açıklaması yapıldı.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel’de “Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Afad müdürlüğümüze, #deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisini aldık. Rabbim milletimizi her türlü afet ve belalardan muhafaza eylesin.” Dedi.