Eşini ve 3 çocuğunu silahla öldürüp intihar girişiminde bulundu Eşini ve 3 çocuğunu silahla öldürüp intihar girişiminde bulundu

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yayınlanan son depremler listesi verilerine göre Kahramanmaraş’ın Tevekkeli bölgesinde 4.4 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Yerin 3.4 kilometre derinliğinde yaşanan sarsıntı çevre illerde de hissedildi.

Kentte depremin en çok hissedildiği yerlerin başında fay hattı üzerine kurulan Necip Fazıl Şehir Hastanesi geldi.

Deprem anında tedavi için bekleyen hastalar büyük korku ve panik yaşadı.

Hastalar ve sağlık çalışanları panikle hastaneyi boşaltarak bahçeye koştu.

sehir-hastanesi-nin-fay-hatti-uzerine-kuruldugu-ortaya-cikti-630825-5

Şehir Hastanesi'nin fay hattı üzerine kurulduğu ortaya çıktı

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin Doğu Anadolu fay hattı üzerine yapıldığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş’ta 2012 yılında hizmet vermeye başlayan Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin yer aldığı bölgenin Türkiye’nin en tehlikeli fay hatlarından biri olarak bilinen Doğu Anadolu fay hattı üzerine yapıldığı belirtildi.

Kahramanmaraş Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan bir mühendis, yapılan bütün uyarılara rağmen 400 yataklı Necip Fazıl Hastanesi’nin fay hattının üzerine yapıldığını ve hastanenin inşa edildiği zeminin ise, bataklık bir alana olduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin de hastane yapılırken bu konuda önemli uyarılar yaptığı belirtilirken, olası bir depremde Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin ayakta kalmasının zor göründüğü de bizzat deprem ve yer bilimciler tarafından resmi olmasa da gayri resmi olarak ortaya koyulduğu ifade edildi.

Aynı tablonun Kahramanmaraş Pazarcık’ta da yaşandığı iddia edildi. Pazarcık’ta hastane arazisinin kazı işlemlerinde 1 metreden su çıktığı, Doğu Anadolu Fay Hattının Gölbaşı ile Türkoğlu segmenti arasındaki 89 km’lik alanda bulunan tüm yerleşim yerlerinin büyük tehlike altında olduğu ve Pazarcık devlet hastanesinin yer seçiminin de bataklık bölgesinde yapılmasının rant ile ilgili olduğu öne sürüldü.