Adıyaman'da güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirilen ve HDP Milletvekili Semra Güzel ile samimi fotoğrafları ortaya çıkan PKK'lı terörist Volkan Bora'nın, 2016 yılında Kahramanmaraşlı er Mücahit Şimşek’in şehit edilmesi olayının da faili olduğu bildirilmişti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkındaki Meclise gönderilen 2 Cumhurbaşkanlığı tezkeresi Genel Kurulda görüşüldü.

40 yaşındaki Kaynana 24 yaşındaki damadıyla kaçtı! 40 yaşındaki Kaynana 24 yaşındaki damadıyla kaçtı!

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Semra Güzel adına Genel Kurul’da yaklaşık 3 saatlik savunma verdi. Savunmanın ardından yapılan oylama ile Semra Güzel’in dokunulmazlığı oy çokluğu ile kaldırıldı.

Karar ile Güzel’in iki ayrı dosyadan yargılanmasının önü açıldı.

TERÖRİSTLE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Adıyaman kırsalında 2017 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin cep telefonu incelemesinde HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile terör kampında çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

PKK'lı terörist ile fotoğrafı çıkan HDP’li Semra Güzel'e ait fotoğraf, bilgi ve belgeler Anayasa Mahkemesi'nde görülen HDP'nin kapatma davasına ek delil olarak gönderildi.