Kaldırımda bulduğu insan bacağını yedi! Dehşet olay Kaldırımda bulduğu insan bacağını yedi! Dehşet olay

Gelişen sanayisiyle dikkat çeken iller arasında yer alan Kahramanmaraş’ın sanayi yatırımlarını incelemek ve Çağlayancerit ilçesinde toplu açılış törenine katılmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı Kahramanmaraş’a davet eden Başkan Güvenç, yeni yatırımlar için de bakanlık desteği istedi.

Ankara’da yoğun bir çalışma sürdüren TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret etti. Kahramanmaraşlı sanayicilere destek isteyen Başkan Güvenç, Bakan Varank’ı Kahramanmaraş’a davet etti.

WhatsApp Image 2022-09-02 at 15.28.36

Şehrin tekstil, çelik ve gıda olmak üzere birçok sektörde lider konumda olduğunu hatırlatan Başkan Güvenç, ziyaretinde şu hususlara dikkat çekti: “Kahramanmaraş sanayisi 2023-2053-2071 vizyonu kapsamında üretmeye ve yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şehrimiz birçok sektörde lider konumdadır. Sanayicilerimizin özverili çalışmalarıyla birçok sektörde yeni yatırımlar yapılmakta ve bu sektörlerde de ön plana çıkılmaktadır. Tüm bu hususları görüşmek ve yeni destek programları oluşturmak amacıyla sayın bakanımızı makamında ziyaret ettik. Öncelikle bizleri makamında kabul eden sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisini Kahramanmaraş’a davet ederek yatırımlarımızı yerinde incelemeye davet ediyoruz. Özellikle 24 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Çağlayancerit Ceviz Festivali’ne kendisini davet ettik. Çağlayancerit bölgemiz ceviz üretiminde çok önemli bir noktaya geldi. Üretilen cevizlerin işlenmesi adına çeşitli tesisler kuruldu. Bu tesislerimizde sayın bakanımızla incelemeler yapmayı arzu ediyoruz. Ayrıca yeni destekler için de kendilerinin desteğini bekliyoruz.  Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Editör: Okebeli83 Okebeli83