Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek 112 Çağrı personeli ve personel alımı yapacağını duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek destek personeli, büro personeli, tekniker, mütercim-tercüman, şehir plancısı, mühendis, sosyal çalışmacı, arşiv uzmanı ve Çağrı Merkezi personel alımı yapılacak. Çağrı merkezi Türkiye geneli kamu personel alımı için adayların 2020 yıllarında yapılan KPSS sınavına girmiş olması ve en az 60 puan almış olması gerektiği açıklandı.

İçişleri Bakanlını Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre, ciddi sayıda Çağrı merkezine Personel İhtiyacı olduğunu açıkladı.

Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın

Bolu, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakı,r Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük gibi birçok vardı şehre personel alımı yapılacak.

Bakanlık Personel Alım Başvuru Şartları ise şu şekilde açıklandı;

“Herhangi bir kurum veya kuruluşta sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak alımı yapılacak pozisyonda eğitimi tamamlamış olmak ve belirtilen KPSS puan şartı taşıyor olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan haklarından mahrum bulunmamak görevini yapmasına engel bir durumu bulunmamak herhangi bir sağlık sorunu olmamak.” ifadeleri kullanıldı.

Editör: Okebeli83 Okebeli83