Yardımcıoğlu, Cesur FM’de Cihan Ahmet Cesur’un programına konuk oldu. Programda ülke ve şehir ekonomisi, iç ve dış siyaseti değerlendiren Yardımcıoğlu, siyasi hayatına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Cihan Ahmet Cesur’un, “BBP Genel Başkan Yardımcılığı’ndan istifanızdan sonra siyasete hangi parti ile devam edeceksiniz” sorusuna Yardımcıoğlu; “Ben, Cumhur İttifakı’nın içinde devam etmek istiyorum. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir takım düşüncelerim var” şeklinde cevap verdi.

Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın

BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, “Ben, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcılığı yaptım. İsteseydim de o göreve devam ederdim. Şimdi isteyeyim yine devam ederim. Ben istifa ettim. Siyasete, Cumhur İttifakı’nın içinde devam etmek istiyorum. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir takım düşüncelerim var. Bunun hangisi olacağına ilişkin herhangi bir fikrim yok. Elbette bir takım görüşmeler de söz konusu. Bana ulaşan bir takım bilgiler de söz konusu. Millet İttifakı’yla yürümeyi dün de asla düşünmedim, bugün de düşünmüyorum. Bu haliyle devam ettikleri sürece yarınlarda da düşünmeyeceğim. Yarının da ne getireceğini Allah bilir” dedi.

“DOĞRULUKTAN ZERRE MİKTAR ŞAŞARSAM İNSANLAR GELSİN YAKAMA YAPIŞSIN”

Yerelde Kahramanmaraş’a, genelde Türkiye’ye daha genelde ise Türk-İslam coğrafyasına hizmet etmek gibi bir hayalinin olduğunu ifade eden Yardımcıoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Doğru bir siyaset yapmak, Allah rızası için bir siyaset yapmak gibi bir hayalim var. Maalesef ki insanımız artık bu kelimelere, bu cümlelere inanmaz oldu. Niye inanmaz oldu? Benim yüzümden inanmaz olmuş değil. Mevcutların ve mevcuttan öncekilerin yapmış olduğu yanlış davranışların neticesi olarak insanlar artık bu sözlere, bu kelimelere, bunu söyleyenlere artık itibar etmez oldu. İster itibar etsinler ister etmesinler, umurumda bile değil. Doğruluktan zerre miktar şaşarsam insanlar gelsin yakama yapışsın; sen de eleştirdiğin siyasetçiler gibi çarpmada bir, toplamada sıfırsın, desinler. Ben, kendime sövdüren bir adam olmak istemiyorum. Nasıl bilirsiniz diye musallaya konulduğunda hem içten hem dıştan iyi bilirdik, denilen bir adam olmak istiyorum.”

“BENİM GİBİ ADAM LAZIMSA; BİZ, BURADAYIZ”

“Memlekete sadece siyaset ile hizmet edilmeyeceğinin altını çizen Yardımcıoğlu, şunları kaydetti: “Dolayısıyla milletvekili olmam da gerekmiyor. Onun için takla atanlar hayatlarına devam edebilirler. Ben takla atan olmayacağım. Ben gidip birilerinin elini öpen de olmayacağım. Birilerine gidip de milletvekili olmak için yalvaran yada eciş bücüş olan bir adam da olmayacağım. AK Parti’ye benim gibi adam lazımsa; biz, buradayız. MHP’ye lazımsa; biz, buradayız. Tayyip Bey’e, Devlet Bey’e lazımsa bu kardeşiniz burada. Konunun önemi yok. Ne milletvekilliği… Türkiye hayaline inanan, Türkiye yüzyılına inanan, büyük Türkiye devletine inanan, Türk milletinin büyük olduğuna ve hak ettiği yerde olması gerektiğine inanan bir kardeşi olarak Tayyip Bey için de Devlet Bey için de söylüyorum, buradayım. Sormazlarsa keyifleri bilir, hayat devam ediyor. Ararlarsa da; buyurun efendim, buyurun abim diyeceğimizden de hiç kuşkuları olmasın.”

Editör: Okebeli83 Okebeli83