Şanlıurfa'da, Şanlıurfa’nın turistlik bir kent olup olmayacağı konusunda Şanlıurfalılara Urfa Değişim Mikrofon uzattı. Vatandaşlar birbirinden ilginç yorumlar yaptı. Bir vatandaşın, kendi kenti ile ilgili eleştirisine Kahramanmaraş’ı katması dikkat çekti.

Lgs Türkiye Birincisi Kipaş Eğitim Kurumlarından Lgs Türkiye Birincisi Kipaş Eğitim Kurumlarından

Çetin Karakeçili isimli vatandaşın “Bugün Kahramanmaraş’taki bir Ilıca Urfa’dan daha çok tanıtılıyor.” sözleri damga vurdu.

TANITIM YETERLİ YAPILMIYOR

Urfa’nın tanıtılmadığından yakınan Çetin Karakeçili ise “Şanlıurfa bir turizm kenti olabilir. Bizim turistik yerlerimiz var, Halfeti’miz var. Balıklıgöl’ümüz var ama maalesef bunları tanıtamıyoruz. Katkı sağlayacak bir dernek yok. Resmiyette var. Fakat turizm elçilerini turizme destek vermiş gönüllerini değerlendirecek. Onlara sertifika verecek bir dernek ne yazık ki yok. Urfa’da birkaç tane konukevi var onlarında katkılarını göremiyorum. Bugün Kahramanmaraş’taki bir ılıca Urfa’dan daha çok tanıtılıyor. Burada ki insanlar Maraş’taki ılıcayı biliyor ama burada Göbeklitepe’yi görmemiş binlerce Urfalı var. Tanıtımı belediye sağlayabilir bugün gidiyorsun Göbeklitepe’ye girişte 80 lira alıyorlar. Peki, bu nasıl tanıtılacak” şeklinde konuştu.