Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Dursun Nar, kurban bayramı nedeniyle yazılı olarak bir mesaj yayımladı.

Kahramanmaraş’ta 15 bin kınalı keklik doğaya salındı Kahramanmaraş’ta 15 bin kınalı keklik doğaya salındı

Başkan Nar mesajında; "Maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, sevgi ve şefkatin müstesna anlarından birisi olan Mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Cenab-ı Allah’a yaklaşmanın ve rahmetinden nasiplenmenin fırsatlarından birisi de hiç şüphesiz Kurban Bayramıdır. Kurban Bayramı, aynı zamanda Müslümanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı, kardeşlik ve dostluğu, birlik ve beraberliği artıran en önemli günlerden biridir. Allah-u Teala'nın  "Onların ne etleri ne kanları asla Allah'a ulaşmaz. Ona ulaşacak olan sizin takvanızdır. Sizi doğru yola ilettiğinden dolayı Allah'ı yüceltmeniz için onları sizin yararınıza sundu. İyi olan kimseleri müjdele."
Emri gereği bu bayramda aslolan paylaşmak ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir. İnanıyoruz ki, Allah rızası için kesilen kurbanlar birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirecek, arş-ı alaya yükselen dua ve niyazlar ülkemizde ve dünyada huzur ve selamet arayışımızın manevi mükafatı olacaktır. İdrak edeceğimiz bayramın Rabbimize yakınlaşmaya, birlik ve beraberliğimizin artmasına mazlum Türk yurtlarının hürriyetine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere, Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tüm içtenliğimle kutluyor, nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz. Yüce Allah Türk-İslam Aleminin yar ve yardımcısı olsun.