Uzun bir süredir vekaleten yönetilen Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atama yapıldı.

Yapılan atama ile TAGEM'de Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı olan Kahramanmaraşlı Hasan Gezginç getirildi.

TİGEM Genel Müdürlüğüne Hasan Gezginç atandı. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre TİGEM Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Hasan Gezginç getirildi. Hasan Gezginç, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünde Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı olarak göre yapıyordu. 

TİGEM 1.5 YILDIR VEKALETEN YÖNETİLİYORDU

Türkiye’nin önemli bir tarım işletmesi olmasına TİGEM, uzun bir süredir vekaleten yönetiliyordu. Ayşe Ayşin Işıkgece’nin 9 Ocak 2021’de Bakan Yardımcılığına atanmasıyla birlikte yerine vekaleten Sait Kocabay getirilmişti.

Kocabay 1.5 yıldır bu görevi vekaleten yürütüyordu. 

ATANAN HASAN GEZGİNÇ KİMDİR?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nden Tarlı Bitkiler bölümünden mezun olan Gezginç, Mart,1994-Eylül,1996'da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 

Onikişubat Belediyesi, kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirledi Onikişubat Belediyesi, kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirledi

Kasım,1999-Temmuz,2011 tarihleri arasında Kahramanmaraş Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde mühendis olarak görev yaptı. Gezginç, en son TAGEM'de Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Gezginç, bazı ekmeklik buğday ıslah projelerinde ve tohumluk tescil ve sertifikasyon çalışmalarında da görev almıştı.