Şehirler kendi hikâyeleriyle vardır.

O şehre maneviyatı veren ise o şehrin yaşanmış hikâyeleridir.

Her zaman kendi kahramanlarını içlerinde barındırır, onlara sahip çıkar ve isimlerini ölümsüzleştirir.

Kısa süre önce vefat eden milletvekillerimizin isimleri köprü ve gençlik merkezinde yaşatılacak.

Partisi milletvekillerimize sahip çıktı, halkımızda destekledi. Artık o isimler belki de kıyamete kadar kalacak.

Şimdi ise biz; kısa bir süre önce aniden aramızdan ayrılan Mehmet Balduk için bir hatırlatma yapmamızın bir istekten öte asli bir görev olduğunu düşünüyorum.

Aslında hayatta olsa böyle bir şeyin bırakın gerçekleşmesini, söz konusu olmasını bile istemezdi.

27 yıldır yakinen tanıyan biri olarak hem kendi nefsi düşüncelerini hem de kent için düşüncelerini çok iyi biliyorum. Hangisinin ağır bastığını da zannedersem herkes biliyor.

Kentin, kent halkının zenginleşmesinde, huzurunda, turizminde ve tabiki en başında sanayileşmesinde zincirleme olarak çok büyük bir emek var.

Şehre katkı yapanların isimlerinin yaşatılmasını sonuna kadar destekleyen biri olarak KMTSO Onursal Başkanı Mehmet Balduk’un isminin de başköşede olması gerektiğinin altını çiziyorum.

AVM’de alışveriş yapan bir kadın kocasına tasma takıp gezdirdi! AVM’de alışveriş yapan bir kadın kocasına tasma takıp gezdirdi!

Biz Kahramanmaraş olarak vicdani bir sorumluluğumuzun olduğunu, bir borcumuzun olduğunu unutmamamız gerekir.

KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu her şeyi bir kenara bırakıp Kavlaklı veya Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesine Merhum İşadamımız Mehmet Balduk’un isminin verilmesi için çalışma yapması gerekir.

Organize sanayi bölgesi müteşebbis heyeti bir an önce toplanmalı, Genel Kurulda karar alıp Merhum Balduk’un ismi, çok büyük emek verdiği Sanayi alanları olan ya Kavlaklı ya da Tekstil OSB’de yaşatılmalı.

Yaptığım araştırmaya göre Müteşebbis Heyet Genel Kurulda ana sözleşmedeki isim değişikliğini oylamaya sunacak, kabul edildiği takdirde Bakanlığa onay için gönderilecek.

Merhum Balduk’un sağlığını, maddiyatını, zamanını verdiği bu kent, kendine yapılanlar karşısında vefa borcunun çok çok küçük bir kısmını bu şekilde ödemeli.

Vefa borcunun büyük kısmı için kimsenin bir şey yapmasına gerek yok halk dualarıyla karşılıyor…

Şimdilik benden bu kadar, KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun hemen harekete geçmesini bekliyoruz.

Editör: Okebeli83 Okebeli83