Balcıoğlu şunları söyledi:  Yeni dönemde meclisin dışında yeni bir meclis kurmayı planlıyoruz. Tüccar meclisi. Kahramanmaraş’ta yatırım yerleriyle ilgili bir eksik var. Sıkınlar var mı her sektörde var. En son yapılan OSB’de ne oldu. Benimde yerim yok ben de alamadım. Bende alamadım yada bende gidip talip olmadım. Düz yerleri ben alamadım benim arkadaşlarım alamadı doğrumu oldu ben bilemem. Yeni bir yer yapılacak yeni bir yer çalışması var. Bu yer çalışmasına en çok gayret eden sayın Mahir Ünal ve Ahmet Özdemir çok ciddi çalışıyorlar. Diğer vekillerimizin de destekleriyle  atış alanı olarak bildiğimiz yerin bize devir edilmesi, yatırım yeri olarak belirlenmesi söz konusu.  Orada tüm Kahramanmaraş’ı planlamak istiyoruz. Bu yeni proje, yeni bir düşünce, yeni bir fikir değil, rahmetli Mehmet Balduk başkanın zamanından beri düşündüğümüz bir proje ama atış alanı olduğu için alamıyorduk. Atış alanı bölgesinde yeni bir Kahramanmaraş sanayisi kurulacak. Her alandan sektör o alanda hizmet verebilecek.  Yeni bir yaşam alanı oluşturulacak. Bu çalışma sayesinde zamana karşı yarışmış olacağız. Zamana karşı çalışırsak başarılı olacağız. Dedikodu yapılabir, ama ben ve ekip arkadaşlarım son 10 güne kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Bir kısmı bizimle yürümek istemeyecekler bir kısmıyla da biz yürümek istemeyeceğiz”

Balcıoğlu, açıklamasının devamında ise, “Yakın zamana kadar aday olup olmadığım konusunda sorularınız olmuştu. Bu cevabı iftar programında açık ve net olarak açıkladığımı düşünüyorum. Ne söylemiştim hatırlayın, pandemi nedeniyle aklımızdaki, kafamızdaki programda bir kısım şeyler yarım kaldı, bir kısmı eksik kaldı. Bunları tamamlamak için eğer bize müsaade eder onay verirseniz biz arkadaşlarımızla birlikte kaldığımız yerden devam edeceğimizi belirtmiştik. Bu sözümüz doğru o günden bugüne değişen bir surum söz konusu değil. Biz ekip arkadaşlarımızla mümkün mertebe devam edeceğiz. Değişiklikler olacak mı elbette olacak. Bir kısmı bizimle yürümek istemeyecekler bir kısmıyla da biz yürümek istemeyeceğiz. Ama bunları geçeğiz. Son zamanlarda duyduğum birkaç konu var onlarda açıklık getirmek istedim. Bir tanesi esnaflarla ilgilenilmediği. Net olarak bu sözü söyleyenlerden bunun cevabını istiyorum. Bize herhangi bir konuda müracaat olmuşta, bu müracaat karşılıksız ya da cevapsız kalmışsa bunun  muhatabı ben ve yönetim kurulumdur. Ama ki kişi çarşıda çay içerken bir şey konuşmuşsa bunu bizim duymamız, bilmemiz, yapmamız, çözmemiz mümkün değil” dedi.

Pide değil ‘pembe’ kuyruğu! Geldiğini duyunca mağazaya akın ettiler… Tanesi 25 bin lira Pide değil ‘pembe’ kuyruğu! Geldiğini duyunca mağazaya akın ettiler… Tanesi 25 bin lira

"Bizim seçimimiz siyasi seçime hiç benzemez”

Balcıoğlu, son olarak; “Bu seçim zor bir seçim. Biz neden tek liste olarak girmek istedik şunun için, biz çok konuşkan insanlar değiliz. Bizim seçimimiz siyasi seçime hiç benzemez. Siyasette bir sokakta probleminiz varsa, öbür sokakta fazlaca çalışır seçimi alırsınız. Bizim seçim öyle değil. Bizim seçim çok zor bir seçim. Aynı meslekten, aynı işten, aynı kulvardan koştuğumuz, yarıştığınız, rekabet ettiğiniz bir pazardaki insanlara dönüp bana oy verir misin diyeceksiniz. Ve iki liste olduğunda bu iş daha karmaşıklaşıyor. Hayırlısı demekten başka bir şeyimiz yok.

Editör: Okebeli83 Okebeli83