Öztunç, “Erdoğan, gece gece yağlı zamları yapmış. Doğal gaza yüzde 20, elektriğe yüzde 20 zam yaptı. Vicdanın kurusun ya. Millet inim inim inliyor.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bugün partisinin Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“TAYYİP ERDOĞAN’DAN HABERSİZ KUŞ UÇMAZ SARAYDA”

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘rüşvet ve yolsuzluk’ iddialarına değinen Öztunç, “Ne ararsanız bunlarda var. Rüşvet var. Yolsuzluk var. Hani Fırat’ın kenarında bir koyun kaybolsa senden bilinirdi Tayyip Erdoğan? Hani ‘Her şeyi ben yaparım’ diyordun? Demek ki sen karar vermişsin bu rüşvet işlerine. Tayyip Erdoğan’dan habersiz kuş uçmaz sarayda. Tayyip Erdoğan’dan habersiz rüşvet alamaz danışmanları. Bütün millet bunu görüyor. Bugün belki bunları konuşamayanlar var. Medyada da var. Baskıyla konuşamayanlar var. Ama gün gelecek, 10 yıl sonra, 15 yıl sonra tarih bugünleri yazarken AK Parti dönemini kara bir dönem yazacak, kapkara bir dönem. Rüşvet Maraş’ta yok mu belediyelerde? 12 Şubat Belediyesi ile ilgili dosyalar çıkmadı mı? Hemen hakimler, savcılar ayarlandı, konu kapatıldı. O dosya da açılacak iktidarımızda.” ifadelerini kullandı.

“GECE GECE YAĞLI ZAMLARI YAPMIŞ. VİCDANIN KURUSUN YA”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakibi belli oluyor! 6'lı Masa'nın adayını açıklayacağı tarih netleşti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakibi belli oluyor! 6'lı Masa'nın adayını açıklayacağı tarih netleşti

Elektrik ve doğal gaz zammı nedeniyle AK Parti’ye tepki gösteren Öztunç, “Gece yarısı uyumaya hazırlanıyorum, bir baktım Tayyip Erdoğan uyumuyor. Gece gece yağlı zamları yapmış. Doğal gaza yüzde 20, elektriğe yüzde 20 zam yaptı. Vicdanın kurusun ya. Millet zaten inim inim inliyor. Tayyip Erdoğan, sen sarayda yaşıyorsun, elektriğe para vermiyorsun, doğal gaza vermiyorsun. Sanıyorsun ki millet de vermiyor, öyle mi?” şeklinde konuştu.

“AKP DEMEK, ZAM DEMEKTİR”

Sözlerine devam eden Kılıç, “İki de bir çıkıyorlar, ‘Karadeniz’de şu kadar metreküp doğal gaz bulduk’. Doğal gaza ayda bir zam geliyor. AKP demek, zam demektir. Tayyip Erdoğan demek, zam demektir, zulüm demektir. Ya bu kadar zam olur mu ya? Hem ‘enflasyonu indireceğim’ de hem zam yap. Lafa gelince diyor ki ‘Elektrik ve doğal gaza devlet sübvanse yapıyor’. E şimdi zam yaptın. Demek ki devlet artık kendi payını vermeyecek. Hazine bomboş tamtakır. Para kalmadı Hazine’de. Devletin sübvansiyonunu da geri çektin yani. Bu kadar zam yapıyorsan bunun anlamı budur. Ondan sonra çıkıyor AK Partili kadın kolu başkanı, Maraş’ta diyor ki ‘Döke saça yaşıyoruz’. Hanımefendi, sen döke saça yaşıyorsun, ya millet? Ekinözü’ne gidelim, Cerit’e gidelim, Afşin’e gidelim. Gidelim, görün bakalım millet nasıl yaşıyor, ne yiyor içiyor.” diye konuştu.

Editör: Okebeli83 Okebeli83