Bilim insanları, 87 yaşında hayatını kaybeden epilepsi hastası adamın ölmeden önce ne düşündüğü öğrenmek için beynini incelemeye aldı. Adamın ölmeden 15 dakika önceden başlayarak geçmişteki günlerini hatırlaması, duyanların tüylerini ürpertti.

Gözden kaçırmayın

KSÜ’lü bilim insanlarından kafa üstünde elektrik üretecek buluş! KSÜ’lü bilim insanlarından kafa üstünde elektrik üretecek buluş!

Ölüm, insanoğlu tarafından en çok merak edilen olguların başında geliyor. Kaçınılmaz son olması ve her insanın mutlaka tadacak olması nedeniyle ölümle ilgili konular da sık sık gündem oluyor. Son olarak ölümle ilgili gerçekleştiren bir araştırma ise duyanların tüylerini ürpertti.

ÖLEN ADAMIN BEYNİNİ AÇTILAR

Bilim insanları, ölen birinin hayatını kaybetmeden kısa bir süre önce ne düşündüğünü öğrenmek adına bir çalışmaya imza attı. Frontiers in Aging Neuroscience'da yayınlanan çalışmada, 87 yaşında hayatını kaybeden epilepsi hastasının beyni incelendi.

GÜZEL GÜNLERİNİ YENİDEN AKLINA GETİRMİŞ

Araştırmacılar, vefat etmeden 15 dakika önce elektroensefalograma (EEG) kaydını başlattıkları adamın, ölümünden sonra da beynini inceledi. Söz konusu çalışmada adamın ölümüne kısa bir süre kala geçmiş yaşamındaki güzel günlerini hatırladığı ve daha sonra son nefesini verdiği tespit edildi.