Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür Sanat etkinlikleri başladı.

Etkinlik takvimi kapsamında ‘Susam Sokağı’ adlı çocuk oyunu minik izleyicileriyle buluştu. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde iki seans şeklinde düzenlenen etkinliğe çocuklar ve ebeveynler yoğun ilgi gösterdi. Kardeşliğin ve sevginin sokağı olan Susam Sokağı’nda çocuklar doyasıya eğlendi. Edi, Büdü, Kırpık, Minik Kuş ve Kurabiye Canavarı karakterlerinin canlandırıldığı oyun miniklere kardeşlik ve paylaşma duygusunun, dürüstlüğün, sevgi ve hoşgörünün önemini anlattı.

Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın

Pek Çok Etkinlik Düzenlenecek

Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanlığı’ndan etkinliklere ilişkin yapılan açıklamada, “Mart ayı boyunca birbirinden renkli etkinlikler kültür sanat dostlarıyla buluşacak. Bu kapsamda, Mart Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Susam Sokağı’ adlı çocuk oyunuyla başladı. 90’ların sevilen televizyon programı Susam Sokağı’nın kahramanlarının canlandırıldığı oyuna miniklerimizin ve ebeveynlerimizin göstermiş olduğu ilgi bizleri çok mutlu etti. Daha pek çok etkinlikle hemşehrilerimizle buluşmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Editör: Okebeli83 Okebeli83