Kongreye Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, MKYK Üyesi Hayrettin Arslanhan, MKYK Üyesi Ecevit Kavak, Kahramanmaraş İl Başkanı Halil Toraman, Onikişubat İlçe Başkanı Cuma Demir, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Osman Kurtoğlu, Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanı Hakan Gözalıcı, İl Başkan Yardımcısı Emin Demir, Kazım Küllü, İyi Parti ilçe Başkan Vekilleri Faruk Polat ve Nuri Sakar, Afşin Şoförler Odası Başkanı Adnan Kabaağaç, İşadamı Ahmet Yanar ve parti üyeleri katıldı.

Kongre, Muhsin Yazıcıoğlu, dava arkadaşları ve tüm şehitler için Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Doğal gaz kullanımı tüm Türkiye'de 1 ay ücretsiz olacak Doğal gaz kullanımı tüm Türkiye'de 1 ay ücretsiz olacak

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Milli Yol Partisi Afşin İlçe Başkanı Eyüp Söyler; “Milli Yol Partisi ülkemizin içinde bulunduğu şu anki gidişatın ve ilerde ülkemizin başına gelebilecek olumsuzluklar değerlendirilerek partimiz 11 Aralık 2021 tarihinde kurulmuştur. Ülke genelinde dalga dalga yayılarak il ve ilçelerimizde hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya başlamıştır. Bizler bu anlamlı günde Afşin ilçemizde teşkilatımızı kurmak üzere buradayız. Bizler 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde helikopter ile Yozgat iline gitmek için havalanan ve ne yazık ki kalleş ve haince bir suikasta uğrayan Merhum Şehidimiz ve Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun yarım kalan hayallerini, onun fikir ve görüşlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak istiyoruz” dedi.

Divan Başkanlığı’na Adnan Kabaağaç, Divan Başkan Vekilliğine Hakan Gözalıcı, Katip Üyeleri Cuma Demir, Osman Kurtoğlu, Hal Volkan oldu. Milli Yol Partisi Afşin İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu ise şu şekilde oluştu: Asıl Üyeler: Eyüp Söyler, Erdal Acer, Mustafa Söyler, Yusuf Acer, Ozan Mehmet Culfa, Ahmet Datlı, Memduha Kavak. Yedek Üyeler: Alperen Kavak, Yunus Kavak, Hilal Söyler, Ali Gözcü, Halil Volkan. İlçe Delege Listesi: Eyüp Söyler, Erdal Acer, Mustafa Söyler, Ahmet Datlı, Memduha Kavak, Yusuf Acer, Ozan Mehmet Culfa, Necmettin Söyler, Ali Gözcü, Hilal Söyler, Songül Söyler, Halil Volkan, Yunus Kavak, Bülent Söyler, Alperen Kavak.

Editör: Okebeli83 Okebeli83