Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 Eylül 2022 tarihli hava durumu raporunu resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayımladı.

Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği aktarılan hava durumu raporunda, Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında şiddetli sağanağın etkili olacağı aktarıldı.

Şiddetli sağanağın Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz ile Erzincan çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Ülkenin birçok bölgesinde etkili olan yağışlarla birlikte sıcaklıkların 2-6 derece azalacağı diğer bölgelerde ise önemli bir değişikliğin olmayacağı aktarıldı.

ŞİDDETLİ SAĞANAK UYARISI

Lisenin bahçesinde cinsel ilişkiye girdiler! Büyük rezalet Lisenin bahçesinde cinsel ilişkiye girdiler! Büyük rezalet

MGM’nin son değerlendirmesine göre, öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye çevreleri ile Mersin’in doğu, Adana’nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde kuvvetli geçeceği tahmin ediliyor.

11 İLE SARI KODLU UYARI

MGM’den yapılan uyarıda 11 ilde etkili olacak sağanak yağış nedeniyle sarı kodlu uyarı verildi. Vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği aktarıldı.

İşte sarı kodlu uyarı verilen iller: Adana, Artvin, Giresun, Hatay, Mersin, K.Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon, Osmaniye

Editör: Okebeli83 Okebeli83