Suriyelilerin görüntüsü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı! Suriyelilerin görüntüsü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı!

Yardımcıoğlu, “Sayın Erdoğan! Bir devlet adamının yapması gerektiği gibi davranıyor. Rusya ile arkadaşlık yapması gerektiği zaman gidiyor Rusya ile arkadaşlık yapıyor. Ukrayna’ya Selçuk Bayraktar’ın SİHA’ları vermesi gerektiği zaman SİHA’ları veriyor. Niye? Onlar da aynısını yapıyor. Devlet aklı olarak rasyonel ve pragmatist davranmak durumundayız” dedi.

BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, BBN Türk TV Kanalında, Seda Akbay’ın sunuculuğunu yaptığı BBN Ekonomi programının konuğu oldu. Türkiye’nin dış politikada izlediği yol ve Türkiye’nin dış politikasına yönelik getirilen eleştirileri yorumlayan Yardımcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bir devlet adamının davranması gerektiği gibi davrandığını belirtti. Yardımcıoğlu, Amerika basınının Türkiye dış politikası ve ekonomisine yönelik yaptığı aleyhte haberlere karşı şöyle konuştu: “Biz, Çin’ci değiliz. Biz, Rus’çu değiliz. Biz, NATO’cu değiliz. Biz, büyük Türkiye Devleti idealine inanan insanlarız. Bizim bir önceki devletimiz 600 yıllık hükümranlık sürmüş. Selçuklu Devleti, 300-400 yıl hüküm sürmüş. Bu adamların kaygıları ne biliyor musunuz? Biz geldiğimiz zaman bin sene gitmiyoruz, 600 sene gitmiyoruz. Dolayısıyla İstanbul fethediliyorken; Ben Kardinal serpuşu görmektense Osmanlı sarığı görmeyi tercih ederim, denilen bir millet olduğumuz için bu insanlar bir takım kesintilere uğrayacaklar, tercih edilmemeye uğrayacaklar. Yaptıkları yanlışların ayyuka çıkacağı ve herkes tarafından yüze vurulacağını bildikleri için elbette ki bizim gelmemizi istemiyorlar. Biz ne yapmalıyız? Gayet rasyonel, gayet pragmatist davranıyor Sayın Erdoğan! Bir devlet adamının yapması gerektiği gibi davranıyor. Rusya ile arkadaşlık yapması gerektiği zaman gidiyor Rusya ile arkadaşlık yapıyor. Ukrayna’ya Selçuk Bayraktar’ın SİHA’ları vermesi gerektiği zaman SİHA’ları veriyor. Niye? Onlar da aynısını yapıyor. Devlet aklı olarak rasyonel ve pragmatist davranmak durumundayız.”

Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın yakın zamanda bitmeyeceğini dile getiren Yardımcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanghay Zirvesi’nde Putin ile yaptığı görüşmeler sonucunda Putin’in yakıt konusunda Türkiye’ye bir indirim sağlayacağını ifade etti.

Editör: Pusula1 Pusula1