Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK)’nin eğitim hizmeti olarak kurulan Küresel Medya Okulu (KMO), iletişim fakültelerinde okuyan (lisans – yüksek lisans) ya da iletişim sektöründe çalışanlara (25 – 40 yaş) yönelik; muhabirlik, branş gazeteciliği, yeni medya, kameramanlık, yönetmenlik, fotoğrafçılık ve kurgu gibi alanlarda yenilikçi ve uygulamalı ders içeriklerinden oluşuyor.

Nisan’da İstanbul’da başlayacak ilk eğitimde, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde öğrenciler kameradan kurguya, çekim tekniklerinden haber yazımına kadar medyanın her alanında teorik ve pratik bilgilere sahip olacak.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta asker olmanın heyecanını yaşadılar! Kahramanmaraş’ta asker olmanın heyecanını yaşadılar!

Ayrıca öğrenciler, yenilikçi perspektifle; podcast haberciliği, mobil gazetecilik, durağan ve hareketli görüntü teknolojileri gibi ders içerikleriyle yeni medyanın şifrelerini çözme fırsatı yakalayacak. Eğitim sonunda eğitmenlerin görüşleri ve yapılan yarışmalar neticesinde dereceye giren öğrenciler, önemli medya kuruluşlarında staj ve alanında uzman kişilerden alacakları mentorluk imkanı ile sektöre ilk adımı da atmış olacak. 2 Nisan’da medya okulu başlıyor. Son başvuru 31 Mart 2022
Hemen başvurun ve kayıt yaptırın