Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıklamasının ardından kent iş dünyasına hareketlilik getiren Başkan Adayı Buluntu’nun hem sanayici hem de tüccarlar için hazırladığı projeler tam not aldı.

Adaylığını açıkladığı günden bu yana her kesim tarafından desteklenen KMTSO Başkan Adayı Mustafa Buluntu; 1995 yılından bu yana kapalı kapılar arkasında tek liste ile gidilen oda seçimlerine demokrasi getirdiklerini, sahada dokunmadık üye bırakmadıklarını ifade etmişti.

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası’ndaki seçim çalışmalarının ilk defa sahaya yansıtıldığı ve aday olup açıkladığı bir birinden önemli projeler, KMTSO üyeleriniden tam not aldı.

Her zaman projeleriyle gündeme geleceğini dile getiren Başkan Adayı Buluntu yayınladığı video ile dikkat çeken çıkışlarda bulundu.

Buluntu yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Kıymetli hemşehrilerim; Bilindiği üzere Şubat ayından itibaren kutlu bir yola çıktık. Sanayi ve Ticaret alanında önemli bir geçmişe sahip Kahramanmaraş'ta Sanayi hamlesi 1980'li yıllarda başlamış, 1990'lı yıllarda ise bu hamilesini hızlandırmıştır.

2004 yılında çıkan teşvik yasası ile de Kent sanayisi gelişme de büyük ivme yakalamış, sektörleri çeşitliliği de bünyesine katarak ülkenin önemli sanayi müşterinin biri olmayı başarmıştır. Şubat ayında başladığımız seçim çalışmaları cumartesi günü tamamlanacaktır. 

"İSMİMLE DEĞİL, PROJELERLE İLGİLENDİLER"

Şu süreçte diğer edilmedik çıkmadık bile bırakmadık. En büyük sanayicimiz de en mütevazi esnafımıza kadar giderek fikir alışverişinde bulunduk. Sahadaki bir çalışmamız ekip zenginliğimizi oluşmasına da neden oldu sektörünün tüm sorunlarına hakim sektörünü bir adım öne çıkartacak, projeler oluşturacak, arkadaşlarla bir ekip oluşturduk.

Şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum; Şu ana kadar ne kendim ekibim ne de birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım hiçbiri isimlerle değil, fikirlerle projelerle ilgilendiler. Tüm enerjimizi seçim çalışmaları ve ziyaretleri ve proje uygulamalarından yana kullandık.

SAHTE HESAPLAR HAKKINDA HUKUİKİ SÜREÇ BAŞLADI

Buna rağmen sahte hesaplardan şahsımıza, ekibimize ve yol yürüdüğümüz arkadaşlarımıza yapılan saldırıları ve algı operasyonlarından şaşkınlıkla izliyor. Bunlarla ilgili hukuki sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu tür girişimlere de asla prim vermeyeceğiz. Zorlu seçim sürecinde ne kadar takip etmesek de bu tür saldırılar olabiliyor. Fakat kriz yönetim gibi bu sürecinde üstesinden geldik.

BALCIOĞLU'NUN İDDİALARINA KINAMA!

Bunun yanında rakip adayı düzenlediği basın toplantısında ortaya attığı iddialara da esefle karşılıyorum. Diğer aday arkadaşımızın son basın toplantısında ortaya attığı kendisi ile ilgili geçen yıl yaşadığı bazı olayların, bu seçimin konusu olmadığını bizi ilgilendirmeyen bu konudan nasıl bir anlam çıkarmaya çalıştığını da hayret de izliyoruz. Kent sanayisini çok iyi noktalara getirmiş, hepimizde büyük emekleri kendimizin bir değeri olalım merhum Mehmet Balduk isminin seçim malzemesi olarak kullanılmasını üzüntüsüyle ayrıca yaşıyoruz. Balduk ismini kullanan mevcut aday meclis başkanı olduğu 2011 yılında merhum Balduk'un görevi mevcut adaya değil, başka bir sanayicimiz'e bırakmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

SLOGAN TEPKİSİ: NEYİ KASTEDİYOR?

Diğer bir konu mevcut adayın 'Bu seçim çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir' söylemini talihsiz bir ifade olarak yorumluyorum. Kaldı ki sayın başkanım çok yakınlarının şu anda Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde resmi görevde bulunmaları kamuoyunca bilinmektedir. Sayın başkanın 'çocuklarımızın geleceği' ifadesini kullanırken, neyi kastettiğini de anlamış değilim. Öncelikle birçok zaman sabahladığımız ailesinden işinden sağlığından fedakarlık yaparak çalışmalara katılan arkadaşlarımıza ve sabır gösteren değerli aile bireylerine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Biz iş insanları topluma örnek olmuş tüm hareketlerimizi açıklamalarımızı bu yönde yapmalıyız.

Lisenin bahçesinde cinsel ilişkiye girdiler! Büyük rezalet Lisenin bahçesinde cinsel ilişkiye girdiler! Büyük rezalet

Editör: Pusula1 Pusula1