Kilis Okçular Mahallesi Selvili Medrese Sokak'ta meydana gelen olayda iddiaya göre, iki gün önce okuldan çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan yabancı uyruklu 9 yaşındaki Gina Mercimek'i bulabilmek için geniş çaplı çalışma başlatıldı. Çalışma sırasında bir ihbarı değerlendiren ekipler, küçük kızın evinin yan sokağında iki katlı binanın bahçesindeki su kuyusunda arama çalışması başlattı.

gina-nin-cesedinin-su-kuyusunda-bulunmasinin-15749774_2480_m

CANSIZ BEDENİ KUYUDA BULUNDU

Polis ekipleri ve Kilis İtfaiyesi'nin yaptığı çalışmaların ardından kayıp kız iple boynuna briket bağlanarak kuyuya atılmış halde ölü bulundu. Talihsiz kızın cansız bedeni, uzun uğraşlar sonucu bulunduğu kuyudan çıkarılarak Kilis Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Eşini ve 3 çocuğunu silahla öldürüp intihar girişiminde bulundu Eşini ve 3 çocuğunu silahla öldürüp intihar girişiminde bulundu

SURİYELİLERDEN PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

Olaya ilişkin Kilis Emniyetinin yakaladığı 2 zanlı tutuklandı. Tutuklamanın ardından akşam saatlerinde bir grup Suriyeli olayı protesto etmek için Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

"KISAS İSTİYORUZ" SLOGANLARI ATTILAR

Türkiye'den yayın yapan Suriyeli Orient TV'nin haberine göre kısasa kısas istediklerini belirten Suriyeli grup şehadet getirerek "Kısas istiyoruz" sloganları attı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri grubu dağıtarak cadde ve ara sokaklarda geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.