AVM’de alışveriş yapan bir kadın kocasına tasma takıp gezdirdi! AVM’de alışveriş yapan bir kadın kocasına tasma takıp gezdirdi!

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK), 23-27 Şubat 2022 tarihleri arasında Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği ile Yunus Emre Enstitüsü'nün destekleriyle İstanbul ve Ankara'da Gürcistan Medyası'nın önemli isimlerini ağırlayacak.

Gürcistanlı gazetecilerin Türkiye programı, 23 Şubat 2022 Çarşamba günü İstanbul'da başlayacak. Saat 11.00'de Cihangir'de bulunan KGK İstanbul Ofisi'nde tanışma ve brifing toplantısına katılacak olan Gürcistanlı gazeteciler, saat 14.00'de Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Basın Müzesi, Türk Devletleri Teşkilatı, Kapalı Çarşı, Galata Kulesi, Mısır Çarşısı, Eminönü, Galata Köprüsü, Karaköy, Galataport ve Dolmabahçe Sarayı ziyaretlerinden oluşan şehir turuna katılacaklar. Konuklar, aynı gün akşam Üsküdar turu da yapacaklar.

24 Şubat 2022 Perşembe günü konuk gazeteciler saat 10.00'da KGK heyeti eşliğinde Haber Global TV'ye inceleme gezisinde bulunacaklar. Daha sonra DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ziyareti ve toplantı ile sürecek program, Taksim, İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi gezilerinin ardından teknede yemekli boğaz turu ile sona erecek.

KGK yönetimi, 25 Şubat 2022 Cuma günü Gürcistanlı gazetecileri Ankara'ya götürecek. Konukların Ankara temasları Yunus Emre Enstitüsü ziyareti ile başlayıp, Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, AA (Anadolu Ajansı), TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) ve Gürcistan Büyükelçiliği ziyaretleriyle sürecek.

26 Şubat 2022 Cumartesi günü ise eski TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi), Anıtkabir ve KGK Genel Merkezi'ni ziyaret edecek olan Gürcistanlı gazeteciler, saat 14.00'de Kızılay, Gençlik Parkı, Seğmenler Parkı, Altındağ Altınköy, Hamamönü, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ve Ankara Kalesi gezilerinden oluşan Ankara şehir turuna çıkacaklar. Gürcistanlı gazeteciler, 27 Şubat 2022 Pazar akşamı saat 21.25'te başkent Tiflis'e uğurlanacaklar.

'KGK, ÜLKEMİZİN KAMU DİPLOMASİSİ

FAALİYETLERİNE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR'

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, uluslararası bir örgüt olan KGK'nın üyeleri arasında sadece Anadolu'dan değil hem yurt dışında, hem de Türkiye'de görev yapan yabancı gazetecilerin de olduğunu hatırlatarak "Bilindiği gibi ülkemizin İstanbul ve Ankara dışındaki 79 ilinde ve ABD, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya, Kore de dahil olmak üzere 48 ülkede temsilcilerimiz bulunuyor. Türk medyasının dünya medyası ile işbirliğini arttırmak hedefiyle hem yurt içinde, hem de yurt dışında yürüttüğümüz çalışmalarımıza Gürcistanlı meslektaşlarımızı da ekliyoruz. Sadece bir meslek örgütü olmayan KGK, mesleki işbirliği ve dayanışmadan elde ettiği sinerji ile ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetlerine medya alanında destek vermeye devam ediyor. Misyonumuz çerçevesindeki bu ev sahipliğimiz için bizden desteklerini esirgemeyen Tiflis Büyükelçiliğimiz ile Yunus Emre Enstitüsü'ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Editör: Okebeli83 Okebeli83