Çiftçilerin bin bir emekle ürettikleri zeytinler fabrikada hijyenik ortamda belli aşamalardan geçtikten sonra asitleri alınıp zeytinyağı olarak paketleniyor.

Zeytinyağı kategorisinde değişen müşteri beklentileri doğrultusunda yeni ürün çalışmalarını sürdüren üreticiler, zeytinyağında markayı yakalayıp, sektörde söz sahibi olmayı hedefliyor.

Türkiye'nin en ucuz otomobili oldu 2. el fiyatına satılıyor! Türkiye'nin en ucuz otomobili oldu 2. el fiyatına satılıyor!

2e73e8eb-bf1a-4e05-b745-4a0d0bb340af

Zeytinyağına olan talebin her geçen gün artmasıyla, zeytinyağını tüketiciler için daha fazla ön planda tutmaya çalışan fabrikalar, zeytinin zeytinyağına yolculuğu için 2 aylık yoğun mesai sarf ediyor.

Lezzet ve kaliteyi ekonomik fiyata sunmayı planlayan sektör yetkilileri zeytinyağının sızmalı olanının 18 kilogramlık tenekesini bin 500 liradan satışa sunuluyor.

97f4d097-9a51-4dd7-b6ae-c5c704b06bce

Zeytinyağı üretimi hakkında bilgi veren sektör yetkilisi Zafer Demirkol, “Yaklaşık 60 yıllık bir geçmişimiz var. Babadan dededen 3 kuşak olarak biz bu işlere devam ediyoruz. 4 adet makinemiz var zeytinler banttan geçiyor hızlı üretim yapıyoruz. Ürünleri taze işliyoruz. Bu da zeytinyağının kalitesini artırıyor. Soğuk yani düşük sıcaklıkta çekiyoruz. Bu da zeytinyağının kalitesini yükseltiyor. Onun için insanlar bizi tercih ediyor” dedi.

Editör: Okebeli83 Okebeli83