Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla; Kahramanmaraş Valiliği koordinasyonunda Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi önünde düzenlenen farkındalık etkinliğine, Vali Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkan Vekili Eray Şenay, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, öğretmenler ve öğrencilerimiz katıldı.

Araç sürücülerine broşür dağıtan Vali Coşkun, sürücülerimize, trafik kurallarına uymaları, emniyet kemeri takmaları ve yaya geçitlerine yaklaşırken buradan geçen yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeleri hususlarında hatırlatmalarda bulundu.

Suriyelilerin görüntüsü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı! Suriyelilerin görüntüsü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı!

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun önderliğinde uzun zamandır yaya trafiği ile ilgili farkındalık çalışmalarında bulunduklarını ifade eden Vali Coşkun, “Bugün de okullar bölgesinde bu anlamda farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” ve “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” mottolarımız kapsamında paydaş kurumlarımızla birlikte özellikle trafik ışığı olmayan yaya geçitlerinde sürücülerimizin yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları ve önceliği yayalara vermeleri konusunda sürücülerimize bilgilendirmede bulunduk. Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizden ricamız lütfen ama lütfen yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlayalım, eğer yayalarımız varsa onlara öncelik verelim. Çünkü dediğimiz gibi öncelik hayatın, öncelik yayanın.” dedi.

Editör: Pusula1 Pusula1