Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı!

Yapılan araştırmaya göre her 100 kadından 30’unun siyah renge yöneldiği sutyen alışverişinde, en çok tercih edilen bedenler 75, 80 ve 85 olarak ortaya çıkıyor.

Her 100 kadından 78’i bu 3 bedenden birini giyiyor. Siyah renk Kahramanmaraş, Zonguldak ve Diyarbakır’da öne çıkarken, ekru (kırık beyaz) Antalya ve Edirne’de, ten (bej) rengi ise, Aydın, Manisa’da tercih ediliyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, pandeminin ardından 2022 yılı satışlarını ve bağlılık programı (CRM) verilerini inceleyerek kadınların iç giyim tercihlerinin analizini yaptı. Hazırladığı çalışmayı “eğer 100 kişi olsaydık” bakış açısıyla sadeleştiren marka, sezona ve bölgelere göre farklılık gösteren tercihleri özetledi.

İstanbul, 21.09.2022: Farklı yaş gruplarına, beden ve vücut tipine sahip kadınların ihtiyaçlarını karşılayan Suwen, 2022 yılı satışlarını ve bağlılık programı (CRM) verilerini inceleyerek kadınların iç giyim tercihlerinin analizini yaptı. Suwen Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Can Dilek, analize göre her 100 kadından 25’i destekli modelleri tercih ederken, 17’sinin iz yapmayan ve vücudu saran balconette tarzı ve 15’inin de göğsü toparlayan ve küçük gösteren sutyenleri tercih ettiğini söyledi.

Dilek, destekli ürünlerin Antalya ve Trabzon’da öne çıkarken, toparlayan ve küçük gösteren modellerin Konya ve Malatya’da tercih edildiğini sözlerine ekledi. Mevsimin sıcak seyrettiği Adana, İzmir ve Mersin’de ise, askısız (straplez tarzı) sutyenlerin daha fazla kullanıldığını söyledi.

Can Dilek ayrıca bölge, mevsim ve sutyen modelinden bağımsız olarak her 100 kadından 15’inin tül detayını beğendiğini ve talep ettiğini belirtti.

En çok siyah ve 80 beden tercih ediliyor.

Her 100 kadından 30’unun siyah renge yöneldiği sutyen alışverişinde, en çok tercih edilen bedenler 75, 80 ve 85 olarak ortaya çıkıyor. Her 100 kadından 78’i bu 3 bedenden birini giyiyor. Siyah renk Kahramanmaraş, Zonguldak ve Diyarbakır’da öne çıkarken, ekru (kırık beyaz) Antalya ve Edirne’de, ten (bej) rengi ise, Aydın, Manisa’da tercih ediliyor.

Zonguldaklılar bralet tercih ediyor.

Uzun yıllar ihtiyaç ürünü olarak kullanılan sutyen son dönemde dış giyim ile de kombinlenerek kullanılmaya başlandı. Bu manada ceket içine giyilen braletler en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Her 100 kadından 8’i bralet modelini tercih ediyor. Braletleri en çok tercih eden şehirler Zonguldak, Ordu, Yalova, Balıkesir ve Rize oldu.

Deneyenlerin %94’ü Suwen’i tavsiye ediyor.

2003 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap (KİEP) sektöründe faaliyet göstermektedir. Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahip olan Suwen’in mağazaları 2021 yılında yaklaşık 7,6 milyon ziyaretçi ağırlamıştır.

Bağımsız araştırma şirketi Think Great Insights tarafından yapılan çalışmaya göre, Suwen sutyeni deneyenlerin %94’ünün tavsiye ettiği marka, iç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo ve bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanında yer alıyor.

Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Romanya’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail ve Filistin’de üçüncü tarafların işlettiği satış noktalarında da faaliyetlerine devam etmektedir.

Editör: Okebeli83 Okebeli83