Vatandaş direğin kaldırlmasını isteyince, AKEDAŞ duvarı yıkıp, direk dikerken istemediği izini direği kaldırmak için dilekçeyle istedi.

Kahramanmaraş’ta enerji nakil hattı için alt yapı çalışması yapan AKEDAŞ, kaş yaparken göz çıkarttı.

Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Durnalı Bağları bölgesine yeni elektrik dierkleri diken AKEDAŞ ekipleri, bir vatandaşın arazisinin içine izin almadan, habersiz bir şekilde elektrik direği dikti.   

ec0b0499-2d65-4027-a40d-e605af2684e6  

İnternette ''Satılık Bebek'' Şoku! Yer Türkiye İnternette ''Satılık Bebek'' Şoku! Yer Türkiye

Vatandaşın sınırını belirleyen, arazinin girişindeki duvara da zarar veren AKEDAŞ ekipleri, birketle örülü duvarı yıkıp gitti.

Bağına gittiğinde gördüğü manzara karşısında şaşıran vatandaş, AKEDAŞ’ın bu tutumunu ‘Kaş yapayı derken göz çıkartmak’ olarak niteledi.

Direğin bağ sınırları içerisinden kaldırılmasını, bir bölümü yıkılan duvarın yeniden örülmesini isteyen vatandaş konuyla ilgili şunları söyledi;

2340a711-c6d7-48d9-aae6-064e2b0d9ea2

“AKEDAŞ gelmiş bağın tam giriş yerine benden izinsiz ve habersiz bir şekilde elektrik direği dikmiş.

Elektrik direğinin dikldiği yer bağımızın tam giriş noktası. Ayrıca  oraya araç park yeri açılacaktı.

AKEDAŞ’a konuyla ilgili bilgi verdim; ‘Direği kaldırın, duvarı onarın’ dedim. Beni aradılar, dilekçe vermem gerektiğini söylediler. Duvarı yıkıp, direk dikerken izin istemiyorlar ama şimdi lakdırmak için dilekçe istiyorlar, bu ne saçma iş.

İnsanların malına haber verilmeden böyle zarar verilir mi? Direğin kaldırılmasını, yıkılan duvarın da yeniden yapılmasını istiyorum.” diye konuştu.

Editör: Okebeli83 Okebeli83