Kahramanmaraş’ta TOKİ ihalesini aldıktan sonra 130 işçiyi ortada bırakan firma bu kez Giresun’da ortaya çıktı.  28 milyon TL'lik millet bahçesi ihalesini kazanan firma, yıktığı stadın hurdalarını alıp gitti.

İhaleyi alan firmanın Atatürk Stadyumu'nu yıkıp hurda malzemelerini aldıktan sonra işi bıraktığı öne sürüldü.

Giresun Belediyesi’nin Temmuz 2021 yılında millet bahçesi için açtığı 28 milyon 420 bin TL değerindeki ihaleyi kazanan firmanın Atatürk Stadyumu'nu yıkıp hurda malzemelerini aldıktan sonra işi bıraktığı belirtildi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, firmanın Nisan ayında konkordato ilan ettiğini ifade etti. 

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre,  Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun yerel seçimler öncesi vaat ettiği mega projeler arasında yer alan, 400 günde biteceği söylenen millet bahçesi için 2021 yılı Temmuz ayında ihale açılmıştı. İhaleyi 28 milyon 420 bin liraya Olgun Gür İnşaat ve Öz Arel Elektrik İnşaat isimli iş ortaklığı kazanmıştı.

İhaleyi alan firmanın Atatürk Stadyumu'nu yıkıp hurda malzemelerini aldıktan sonra işi bıraktığı öne sürüldü.

Kahramanmaraşlı Şahin Hopur’a Önemli Görev Kahramanmaraşlı Şahin Hopur’a Önemli Görev

CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, yüklenici firmanın demirleri, hurdayı ve agrega malzemeleri alıp ortadan kaybolduğunu belirterek, alandaki tabeladan da Olgun Gür adlı firmanın adının silindiğine dikkat çekti.

Olgun Gür'ün Erzurum 2. Organize Sanayi Sitesi'nde yaptığı fabrikaların bir buçuk yılda yıkıldığını, tamir için devletin 11 milyon TL zarara uğratıldığını ifade etti.

Buna rağmen firmanın korunduğunu dile getirerek, “Kahramanmaraş Elbistan'da TOKİ ihalesini alıp 130 işçiyi ortada bırakan firma. 43 milyon TL'lik Adana 5 Ocak Stadyumu'na millet bahçesi yapılması işinde bu firma var. Bu stadı da yıkıp hurdayı, agrega malzemesini aldıktan sonra inşaatı bırakıp gidiyor” dedi.  Bektaş, firmanın Nisan ayında Erzurum Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2022/192 sayılı dosyasıyla konkordato ilan ettiğini de ifade etti.