İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici görevlendirme ile İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiği duyuruldu.

Eşinin attığı Tweetler gündem olan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevlendirme ile İçişleri Bakanlığı emrine alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada: "Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Kaldırımda bulduğu insan bacağını yedi! Dehşet olay Kaldırımda bulduğu insan bacağını yedi! Dehşet olay

FUNDA KOCABIYIK KİMDİR?

1972 Kahramanmaraş Afşin doğumlu olan Funda Kocabıyık, Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümü mezunu. 1994 yılında Ordu Ünye İmam Hatip Lisesinde felsefe öğretmeni olarak göreve başladı ve 1995-2005 yılları arasında da Ankara Dikmen Lisesinde felsefe grubu olarak görev yaptı. 2005 yılında Müfettiş Yardımcısı oldu. 

2011 yılında MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile MEB Temel Eğitim Genel Müdürü oldu. 

27 Ekim 2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan kararname ile Uşak Valisi olarak atandı.Funda Kocabıyık evli ve iki çocuk annesi.