SON DAKİKA! Bugün öğlen saatlerinde 4.5 ile sallanan Kahramanmaraş'ta bir deprem daha kayıtlara geçti.

Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın

KAHRAMANMARAŞ 4.3 İLE BİR KEZ DAHA SALALNDI

AFAD verilerine göre Kahramanmaraş Pazarcık'ta saat 20:14'te 4.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Büyüklük:4.3 (MW) Yer:Pazarcık (Kahramanmaraş)

KAHRAMANMARAŞ'TA SABAH DA DEPREM OLMUŞTU

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Richter ölçeğine 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde olumsuz bir durum yaşanmadı.

AFAD Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı'nın merkez üssünü Pazarcık ilçesi Çiğdemtepe Mahallesi yakınları olarak saptadığı deprem, saat 14.34'te oldu. Yerin 7.64 kilometre derinliğinde olan deprem, Kahramanmaraş kent merkezinin yanı sıra çevre ilçeler ve illerde de hissedildi. Deprem, kısa süreli tedirginliğe neden oldu.

Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, şu ana kadar kendilerine gelen olumsuz bir durumun bulunmadığını söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise, depremin merkez üssünü ilçenin İğdeli Mahallesi, büyüklüğünü ise 4.3 olarak açıkladı.

Kahramanmaraş Valiliği, merkez üssü Pazarcık ilçesi olan 4.5 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yaptı.

Depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Pazarcık ilçemizde 20.10.2022 saat 14.34'te meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Kahramanmaraş Afet Çalışma Gruplarımız tarafından tarama çalışmalarına ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde devam edilmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah her türlü afetten korusun."

BAKAN SOYLU: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depreme ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş Pazarcık'ta, saat 14.34'te gerçekleşen 4,5 büyüklüğünde depremin ardından valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmeler, valiliğimiz tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun" dedi.