Muhammed Burak Gül mesajında şunları kaydetti;

“15 Temmuz 2016 Tarihinde demokrasimize ve milletimize yönelik FETÖ Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuş ancak milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde emellerine ulaşamamışlardır.

Bu hain darbe girişimi neticesinde; vatanını, bayrağını, devletini korumak isteyen askerimiz, polisimiz ve vatandaşlarımız şehit ve gazi olmuştur.

O gece milyonlarca vatandaşımız üzerlerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere gözlerinin önünde vurulan insanlara, Gazi Meclisimizin hainler tarafından bombalanmasına rağmen asla geri adım atmamış ve vatanımızı eli kanlı darbeci hainlere bırakmamıştır.

Kızını sosyal medyada satılığa çıkardı, fotoğrafa düştüğü not mide bulandırıyor Kızını sosyal medyada satılığa çıkardı, fotoğrafa düştüğü not mide bulandırıyor

15 Temmuz 2016 günü Milletin; tanklara, toplara, uçaklara, üzerine doğrultulan namlulara karşı elinde bayrağından ve göğsünde imanından başka bir şey olmadan karşı koyabilmesi eşsiz bir kahramanlık hikâyesidir. 15 Temmuz 2016 tarihinde İstiklalimizi bir kez daha Milletimizin azim ve kararlılığı kurtarmıştır.

Asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşu ile vatanına, memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır.15 Temmuz; Demokrasi Zaferi’mizdir.

Türkiye; demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığını, sözde kalmayan, gerektiğinde vatandaşlarının canı pahasına bu değerlerin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Herkes bir defa daha gördü ki, milletimiz vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez! 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında aziz milletimiz her türlü görüş farklılığını bir kenara bırakarak vatan ve millet ortak paydasında bir araya gelerek destan yazmıştır. Destan yazan aziz milletimizi bir kez daha kutluyoruz.

15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini almıştır. Şehitlerimiz en değerli varlıklarını gözlerini kırpmadan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerse, bize düşen görev; onların davasına sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmaktır.15 Temmuz’u Unutmadık, Unutturmayacağız!

Bir kez daha belirtmek gerekirse; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Milletimizce verilen Kurtuluş Mücadelesiyle kurulan Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve ülkemizin, milletiyle bölünmez bütünlüğünün daima yanındayız.

Kahramanmaraş Barosu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” ilkesine sonuna kadar bağlı, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin her türlü darbeye karşı, demokrasi ve hukukun yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir. Bu duygularla; Aziz Milletimizin “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününü” kutluyoruz.

Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”