Kahramanmaraş Barosu’nun Olağan Genel Kurulu Baro Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşti. Mevcut Başkan Muhammed Burak Gül’ün yeniden aday olduğu seçimde başka bir isim adaylık için çıkmadı. Sabah saatlerinde oy verme işlemleri başlarken, saat 17:00 itibariyle oy verme işlemi sona erdi. Sandık başına giden 466 Baro’ya kayıtlı avukatın oyunu alan Av. Gül, yeniden Kahramanmaraş Baro Başkanı seçildi.

Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Av. Gül, yeni dönemde daha çok çalışacaklarını belirterek meslektaşlarına teşekkür etti.

'Sorun değil, çözüm odaklı Baro' mottosuyla güven tazeleyen Muhammed Burak Gül, “Avukat için önde gelen kurallardan biri gayrettir.” Sizlerden aldığımız güç ve destekle, göreve geldiğimiz günden bu yana şahsım, kurullarımız, delegelerimiz ve komisyon üyelerimizle birlikte sorunları çözmek için çalıştık, gayret gösterdik.

“Baroda Yenilenme ve Değişim”, “Sorun Değil! Çözüm Odaklı Baro” diyerek çıktığımız yolda, yönetim ve çalışma anlayışımız birlik ve beraberliği önde tutmak, sorunları iletişim yoluyla çözmek ve tüm meslektaşlarımızın görüş, öneri ve taleplerine öncelik vermekti. Bir sorunun çözümü için bizlere ulaşan meslektaşımızın sorununu çözmeye çalışmak her zaman önceliğimiz oldu.

Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın

Baromuzda birçok konuda ilkleri yapmaya ve mevcut olanları geliştirmeye önem verdik. Her zaman dediğimiz üzere, güzel şeyler oldu ise sizlerle yaptığımız görüşmeler, sizden gelen öneriler, talepler, eleştiriler ve katkılar sayesinde gerçekleşmiştir. Tüm meslektaşlarımıza katkıları, eleştirileri ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ederim.

Bu vesileyle, bugüne kadar Baromuza emek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, ebediyete irtihal eden meslektaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum. Genel Kurulumuzun Baromuza, Mesleğimize ve Camiamıza hayırlı olması temennisiyle, sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler dilerim.” Dedi.