Görgel, Gazeteci Mesut Tuğrul’un moderatörlüğünde sosyal medyadan canlı verilen Günbatı Programında, Maraşgündem.Com İmtiyaz Sahibi Gazeteci Mehmet Taş ile Yeni Şafak Kahramanmaraş İl Temsilcisi Maraştan Haber İmtiyaz Sahibi Gazeteci Erdal Kır’ın sorularını yanıtladı.

Aşk, ihtiras, aldatma! Yeni eşten, eski eşe çıplak fotoğraflı tuzak Aşk, ihtiras, aldatma! Yeni eşten, eski eşe çıplak fotoğraflı tuzak

Mutfak Müzesinde yapılan programda sorulara içtenlikle cevap veren Görgel; Hızlı tren projesinin Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıkladığı şekilde devam ettiğini, bu konuda yapılan algıların tutmadığını belirtti. Havaalanıyla ilgili de iptal edilen seferlerle ilgili sadece Kahramanmaraş’ta değil Türkiye’nin her noktasında iptallerin gerçekleştiğini, bundan sonra düzene bindiğini ILS cihazıyla da uçakların sorunsuz inmesini beklediklerini dile getirdi.

Ulaşımda yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel; “Şuan Ilıca yolumuz yatırım programında değil onu söylemem lazım. Fakat Ilıca yolumuz Ulaştırma Bakanlığımıza gittiğimizde gündemde tuttuğumuz 3 konudan biridir. Doğukent-Çağlayancerit yolu için de çok büyük uğraş verdik. Şuanda yer teslimi yapıldı ve çalışılmaya başlandı, o bölgeye çok nitelikli bir yol yapıyoruz.

ILICA YOLUMUZ EN ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Ulaştırma alanında çok büyük işler yaptığımızı belirtmek istiyorum. Şehir girişlerimize lütfen bakın, 15-20 yıl önce şehir girişlerimiz ne haldeydi, bugün bakıyorsunuz nasıl bir hal almış. Kahramanmaraş bu noktada fersah fersah yol katetti. Ilıca yolunu özellikle turizm açısından çok önemli görüyoruz ve o güzergahta ciddi bir çalışma olmasını istiyoruz. Pandemi öncesi yani maliyetler yükselmeden o yolun proje bedeli 1 milyar TL’nin üzerinde  idi. Zannedersem şuan 3-4 milyar TL değerinde bir proje. Biz bunu kesinlikle yapacağız, neden geç kaldığını da zaten biliyoruz, pandemi dünyada her şeyi sekteye uğrattı. Biz ise bu toparlamayı yapmaya çalışıyoruz. Pandemiden sonra programlarımızı vatandaşlarımızın yaşam refahına katkı yapmaya odakladık. Yol projelerini diğer projeleri ikinci plana attık.”

CUMHURBAŞKANIMIZ 2023’TE DE İNŞALLAH DEVAM EDECEK

Muhalefetin dillendirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3’üncü defa aday olup olmamasıyla Anayasa’da engel teşkil edildiği yönündeki soruya da net cevap veren Başkan Görgel; “Cumhurbaşkanımızın aday olmamasıyla ilgili engel teşkil edecek Anayasa’da küçük bir hüküm bile yok, çok net. Daha önceden biliyorsunuz hukukta çok açık hükümler olmasına rağmen bir kısım garabetler yaşandı. Cumhurbaşkanımızın aday olması veya seçilmesiyle ilgili hiçbir sıkıntı yok. Sayın Cumhurbaşkanımız 2023 yılında yeniden aday olacak ve inşallah seçilerek yeniden görevine devam edecek.” Dedi

ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

2005 yılında Gençlik kollarında görev almasıyla başlayan parti görevini de başarı ile yürüten İl Başkanı Görgel kendisinin aday olup olmayacağıyla ilgili de tereddütsüz cevap verdi; “Ben bu partinin bir evladıyım. Yaklaşık 17 yıldır partime hizmet etmekten mutluluk duyuyorum. Gençlik Kolları İl Başkanlığı yaptım, İlçe Başkanlığı yaptım, İl Başkan Yardımcılığı yaptım, iki seçim, seçim işleri başkanlığı yaptım, şimdi de il başkanı olarak görev yapıyorum. Partim ne görev verdiyse yaptım. Partide önemli bir görevde bulunuyorum ve bununla da gurur duyuyorum. Bizim her hangi bir görev talep etmemiz mümkün değil. Herhangi bir görev istemekten de ar ederim. Samimiyetimle söylüyorum aday olmayı kesinlikle düşünmüyorum. Önemli görevlerde bulunan arkadaşlarımızla ilgili genel merkezimiz günü zamanı geldiğinde karar verir. Ben görevimi severek yapıyorum, il başkanı olmak benim hayallerimden biriydi, Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmak, onun buradaki temsilcisi olmak çok önemliydi. Çok şükür Rabb’im nasip etti ve layıkıyla yapmaya çalışıyorum. Milletvekilliği adaylığı düşünmüyorum, partimizin takdiridir. Fakat kendimle ilgili il başkanı olarak devam edeceğimi düşünüyorum, tabiki son karar genel merkezimizindir.”

Editör: Okebeli83 Okebeli83