28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine yaklaşılırken liderlerin vaatleri ilgi uyandırmaya devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun dikkat çeken vaadi emeklilerin bayram ikramiyesinin asgari ücret seviyesinde olmasıydı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da emekli bayram ikramiyesi konusunda zam sinyali verdi.

Emeklilerin ikinci bayram ikramiyesini alabilmek için Kurban Bayramı'nı beklerken, emekli bayram ikramiyesinin yeni tutarının ne olacağı merak konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan zam sinyali verdi ve yaptığı son açıklamada, "Emeklilerimizin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardık, şimdi bu rakamı daha da yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

Dana lokum et kg 1025 TL. Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli... Dana lokum et kg 1025 TL. Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun dikkat çeken vaatleri arasında yer alan bayram ikramiyesi için verdiği söze göre, Kurban Bayramı'nda alınan 8 bin 500 lira ikramiyenin yanı sıra Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplara yatırılacaktı.

Emekliye bayram ikramiyesi uygulaması 2018 yılında başlatıldı ve geçen 5 yılda ikramiye tutarı bin liradan 2 bin liraya yükseltildi. Show Haber'in kulislerden edindiği bilgilere göre AK Parti'nin hedefi bayram ikramiyesini 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarmak. Kılıçdaroğlu ise seçilmesi durumunda ikramiyeyi asgari ücrete çıkaracağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun emeklilere yönelik vaatleri büyük ilgi uyandırıyor. Bu açıklamaların ardından 2023 yılında emekli bayram ikramiyesinin tekrar güncelleneceği bekleniyor. Emekliler ise yeni ikramiye tutarını ve bu tutarın enflasyona bağlı olarak sürekli zam almasını bekliyor.

Editör: Okebeli83 Okebeli83