İlçe merkezinde birçok mahallede çalışma tamamlanırken, kentin en yoğun nüfusa sahip Kızılcaoba Mahallesinde de çalışmalar Taşoluk Mevkisi ile tamamlanacak.

Elbistan belediyesi fen işleri müdürlüğü ekipleri yılbaşında yapılan planlamalar doğrultusunda ilçe merkezinde yaklaşık 30 kilometre sıcak asfalt kaplaması yaptı.

50 bin ton asfaltın kullanıldığı çalışmalar, planlamalar doğrultusunda sürdürülüyor. Son yapılan çalışmalar ile birlikte kent genelinde yüzde 85 oranında asfalt kaplaması yapıldı.

İnternette ''Satılık Bebek'' Şoku! Yer Türkiye İnternette ''Satılık Bebek'' Şoku! Yer Türkiye

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Ferhat Balta; “Elbistan Belediyesi fen işleri müdürlüğü olarak belediye başkanımızın talimatlarıyla, yılbaşında yaptığımız planlama doğrultusunda asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda Kızılcaoba Mahallesi’nin Taşoluk mevkiindeyiz. Burasını da tamamladığımızda bir mahallemizde daha asfalt çalışmalarını bitirmiş olacağız. Bu sezon yaklaşık 50 bin ton asfalt üretimi yaptık, bu da farklı yol genişliklerinde yaklaşık otuz kilometre yol anlamına geliyor. Sezon başından beri güneşli, Yeşilyurt, Yunusemre ve Kızılcaoba Mahalleleri’nde çalışma yaptık. Taşoluk mevkiindeki çalışmaları tamamladığımızda Kızılcaoba mahallemizdeki çalışmalar tamamlanmış olacak. Buradan sonra da diğer mahallelerimizde altyapısı tamamlamış eksik kalan yerleri tamamlamayı planlıyoruz. Şu anda asfalt kaplama çalışmasında yüzde 85 oranını yakalamış durumdayız” ifadelerini kullandı.

Ekiplerin çalışmalarını heyecan ve mutlulukla takip eden mahalle muhtarı Kemal Üstün’de” Kızılcaoba Mahallemiz ilçemizin en yoğun nüfusa sahip mahallelerinden birisidir. Elbistan Belediyesi ekiplerimiz yoğun bir tempo ile yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Mahallemizin birçok noktasındaki çalışmalar tamamlandı. Şimdi de Taşoluk Mevkisindeki çalışmalar tamamlanmak üzere. Elbistan Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz beye çok teşekkür ediyorum.  Mahallemize doğalgaz geldikten sonra asfalt çalışmaları yürütüldü. Belediyemiz ekiplerinden çok memnunuz. Ne zaman arasak fen işleri müdürümüze ve ilgililere kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Ben başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen bütün personele teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: Pusula1 Pusula1