Başta İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinde tekstil atölyesi bulunan firma, 26 bin metre kare alan üzerine kuracağı fabrikanın inşasına başladı. Toplamda bin kişinin istihdam edilmesi planlanan yatırım kapsamında, mayıs ayından itibaren 300 kişi eğitime tabi tutularak işe alınacak.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, başta İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinde tekstil atölyesi bulunan Maksem Giyim A.Ş.’nin, Elbistan’a yaklaşık bin kişinin istihdam edileceği tekstil yatırımı yapacağını söyledi.

Kamuya 1.360 personel alınacak Kamuya 1.360 personel alınacak

Firma genel koordinatörü Ozan İnel ile kameraların karşısına geçen Gürbüz, seçim döneminden bugüne kadar yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi.

Elbistan’ın doğru bir şekilde anlatılmasıyla yatırımcıların kente ilgi göstermeye başladıklarını belirten Gürbüz: Bugün de tekstilci iş adamı Ozan İnel beyefendiyi misafir ettik. Ozan beyin giyim şirketi var. Elbistan Organize Sanayi Bölgesinde 26 bin metrekarelik bir alan aldılar ve tekstil fabrikası kurma kararı aldılar. İşe 300 kişinin eğitimiyle başlayacaklar. Mayıs başı itibariyle 300 kişi istihdam edilecek. Fabrika ise 1 yıl içinde tamamlanıp tam kapasite ile çalışmaya başladığında bin kişilik istihdam oluşturulacak. Bu fabrika büyük markalara üretim yapacak. Ayrıca tamamen ihracatı hedefleyen bir firma. Yatırım alan kalkınan ve büyüyen bir Elbistan’ı yakında göreceğiz. Yaptığımız görüşmelerin sonuçlarını almaya başladık. Şuan Elbistan OSB’de devam eden yatırımlar var. Kısa süre içerisinde üretime başlayacaklar. Tekstil firması da diğerleri için örnek teşkil edecek. Elbistan geleceği parlak bir şehir haline geliyor. Yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.