Belediye hizmet alanındaki programda personellerine hitap eden Başkan Mehmet Gürbüz, tüm personellerle bir aile olduklarına dikkat çekti.

Elbistan Belediyesi’nin, işçi dostu bir kurum olduğuna vurgu yapan Başkan Gürbüz, şöyle devam etti:

“Ramazan’ınız hayırlı olsun. Elbistan Belediyesi olarak bir aile olduğumuzu düşünüyorum. Herkesin yakın bir şekilde sorunları ile ilgilenemiyoruz olabiliriz ama bana iletilen her konuyla yakından ilgilendiğim noktasında da hakkımı teslim edersiniz diyebilirim. Şu bir gerçek ki; herkesin beklentileri farklı olabilir. Talepleri yüksek olabilir. Herkes konforlu yaşamı, çok yüksek gelirler elde etmek gibi talebi olabilir. Ama çalışmış olduğunuz şartlar, kurum, coğrafya ve ekonomik koşullar bunu size temin edemeyebilir. Ama Elbistan Belediyesi’nin Türkiye’de gerçekten hatırı sayılır düzeyde zam yapan, sosyal belediyecilik yapan ve işçi kardeşlerimizin temsilcisi olan sendikalarla da en rahat anlaşan belediye olduğundan emin olun.”

İnternette ''Satılık Bebek'' Şoku! Yer Türkiye İnternette ''Satılık Bebek'' Şoku! Yer Türkiye

İşçi maaşlarına değinen ve sendikanın talebinin de üzerinde bir zam oranına imza attıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Geçen yıl, sendikanın istemiş olduğu zam oranının çok üstünde zam yaptık. Bu sene de sendika ile görüştük. Ülkede ve dünyada bir takım ekonomik sorunlar olmasına rağmen; asgari ücretin de üzerine katarak sözleşmeyi imzaladık. Şuanda en düşük maaşımız net 5 bin 300-5 bin 400, en yüksek de yaklaşık 8 bin lira civarında maaş verdiğimiz arkadaşlar var. Biz, işin zorluğuna göre maaş veriyoruz. Zammı da ona göre yaptık. En yüksek maaşı, en zor işte çalışan arkadaşımız alsın.

Geçen yıl, Türkiye’de en yüksek maaş zammı yapan belediye olduk. Hani birileri konuşuyorlar ya biz işçi dostuyuz diye. Kuru kuru gadasını alanlar onlar. Elbistan Belediyesi’nin imkanlarını sizlere yansıtalım dedik. Bu sene de şartları zorladık ve sendikanın talebinin üstünde zam yaptık. Hiçbir yerde işçinin kendi isteğinin üstünde idare zam yapmaz. Sizler, benim ailemsiniz. Sizlerin en yük maaşı almaları için imkanları zorladık. Bu gün tüm arkadaşlarımızın ne kadar alacağı varsa hesabına yattı. Hiç kimsenin bizden alacağı kalmadı” değerlendirmesinde bulundu.

İşçilere, vatandaşa hizmet götürme noktasında tavsiyelerde bulunan Başkan Gürbüz, ‘Ekmeğinize ve işinize sahip çıkın’ diyerek, “Kentimizde dar gelirli vatandaşlarımızla sosyal imkanlarımızı paylaşırken; kendi personellerimize de Elbistan Belediyesi’nin üretmiş olduğu faydaları paylaşmak istiyoruz. Size bayram için belediyemizin hediyeleri olacak.

Bugüne kadar hiçbirinizden siyasi olarak bir şey istemedim. Aranızdaki hiçbir arkadaşımızı işe ben almadığım gibi işten de çıkarmadım. İş ve emek kutsaldır. Ama çalışmayan adama da Elbistan Belediyesi’nde müsaade etmem. Sizler bu şehrin evlatlarısınız. Bu şehir için emeğinizi ve gücünüzü vakfedeceksiniz. Millete hizmet yolunda ne yüzümüzü asabiliriz ne tersleyebiliriz. Sizin yaptığınız her bir iş, Mehmet Gürbüz’ün yaptığı iştir. Siz vatandaşı terslerseniz, vatandaş da Mehmet Gürbüz gibi algılar. Sizden, vicdani ve insani olarak tek beklentim bu. Ekmeğinize ve işinize sahip çıkın. Bu işi en iyi biz yapacağız. Vatandaşın gönlüne dokunacaksınız. Araçlarımızın trafik kurallarını ihlal ettiğini duymayacağım. Hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

Başkan Gürbüz’ün konuşmasının ardından personellere bayram hediyeleri verildi.

Editör: Okebeli83 Okebeli83