CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “15 Temmuz sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen şirket ve gayrimenkul sayısı kaçtır? Bu şirket ve gayrimenkuller hangileridir? Bu şirketlere TMSF tarafından atanan kayyumlara ödenen ücretler ne kadardır?” sorularını yöneltti.

Ali Öztunç, 15 Temmuz sonrası atanan kayyumların sayısı, kaç şirketi aynı anda yönetebildikleri, aldıkları maaş ve TMSF’ye devredilen şirket ve gayrimenkullerin bugünkü mevcut durumu gibi, kamuoyunu yakından ilgilendiren soruları Fuat Oktay'a yöneltti.

"Kayyumlar arasında siyasi parti üyesi olan var mı?"

Öztunç,15 Temmuz sonrası atanan kayyumlar arasında siyasi parti üyesi olup olmadığını sorguladı. Öztunç, "TMSF’nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden siyasi parti üyesi olan var mıdır? Var ise bu kişiler kimlerdir ve siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?" sorularına yanıt aradı.

Öztunç’un Fuat Oktay’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede şu sorular yer aldı;

"15 Temmuz sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen şirket ve gayrimenkul sayısı kaçtır? Bu şirket ve gayrimenkuller hangileridir? Bu şirketlere TMSF tarafından atanan kayyumlara ödenen ücretler ne kadardır?

Bir kayyumun birden fazla şirketin yönetiminde olduğu şirket sayısı kaçtır? Bir kayyumun en fazla kaç şirketin yönetiminde bulunmaktadır? Birden fazla şirkette kayyum olarak atanan kişiler kimlerdir? Birden fazla şirket yönetiminde olan kayyumların yönetiminde bulundukları şirketlerin her birinden aldıkları aylık toplam ücret nedir? Bir kayyum en fazla ne kadar ücret almaktadır?

TMSF’nin 15 Temmuz sonrası TMSF’ye devredilen şirket ve gayrimenkullerden kaçı satılmıştır? Satılan şirket ve gayrimenkul satışından elde edilen gelir ne kadardır? Bu şirket ve gayrimenkulleri alanlar kimlerdir?

TMSF'nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden adli veya idari soruşturma geçiren yönetici var mıdır? Var ise kimlerdir? Herhangi bir suçlama nedeniyle görevden alınan kayyum var mıdır? Var ise kimlerdir?

TMSF’nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden siyasi parti üyesi olan var mıdır? Var ise bu kişiler kimlerdir ve siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?"

İYİ Parti’den Kahramanmaraş’ta gövde gösterisi!  5 bin kişi katıldı! İYİ Parti’den Kahramanmaraş’ta gövde gösterisi!  5 bin kişi katıldı!