Banka hesaplarındaki para unutulan veya uzun süre kullanılmayan müşteriler için bankalar, sorgulama sayfaları yayımlayarak bir duyuru yaptı ve son başvuru tarihini belirledi. 

15 Eylül 2023 tarihine kadar başvurular yapılmazsa, bu tarihe kadar aktif olmayan veya bekletilen banka hesapları Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilecek.

Ayrıca, açıklamada hak sahibinin parayı istemesi halinde bile geri alamayacağı belirtiliyor. 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre, hak sahibinin para ile ilgili en son talebi, işlemi veya yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayan mevduatlar, katılım fonları, emanetler ve alacaklar zamanaşımına tabidir.

Batman ve Diyarbakır'da sel felaketi! 4 kişi hayatını kaybetti, 1 çocuk kayboldu Batman ve Diyarbakır'da sel felaketi! 4 kişi hayatını kaybetti, 1 çocuk kayboldu

Bu nedenle, banka hesaplarınızı düzenli olarak kontrol etmek ve gerektiğinde işlem yaparak hesaplarınızı aktif tutmak önemlidir. Aksi halde, hesaplarınızdaki paralar zaman aşımına uğrayabilir ve geri alınamayabilir.