Akaryakıt fiyatları ABD stoklarının azalması ve OPEC ülkelerindeki üretim kesintileri nedeniyle yükseliş eğiliminde. Hafta başında benzin fiyatları için yapılan 77 kuruşluk zamdan sonra, başlangıçta beklenen 26 Mayıs itibarıyla 75 kuruşluk bir zam daha yapılması bekleniyordu. Ancak yeni bir güncelleme ile araç sahipleri sevindirilecek. İşte 26 Mayıs güncel akaryakıt fiyatlarında son durum...

BENZİN FİYATLARINA ZAM GELECEKTİ AMA...

ABD borç tavanı krizi piyasalar tarafından yakından izleniyor ve anlaşmanın sağlanamaması altın ve akaryakıt fiyatlarının yükselmesine sebep oldu. Araştırmacılar, arzın daralacağına dair beklentiler ve Çin'in 2025'te günlük 16 milyon varillik talep artışı tahmini nedeniyle petrol fiyatlarının yükseleceğini öngörüyor. Bu fiyat artışları yerel piyasada akaryakıt fiyatlarına yansıdı ve yeni bir zam haberi geldi.

AKARYAKITA 75 KURUŞ ZAM İPTAL EDİLDİ

Telefon kullanan herkesi ilgilendiriyor! Hesabınızdan her ay kesilecek! Telefon kullanan herkesi ilgilendiriyor! Hesabınızdan her ay kesilecek!

Dolar kurundaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına yansıyor. Haftanın başında benzine yapılan zammın ardından bu geceden itibaren benzin fiyatları için bir zam daha bekleniyordu, ancak yeni bir haber araç sahiplerini sevindirdi. Yarından itibaren geçerli olması planlanan 75 kuruşluk benzin zammı iptal edildi. Motorin fiyatları tarafında ise herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Editör: Okebeli83 Okebeli83