Kendi bebeğini kaybetmenin acısıyla Şehit – Gazi  Sendikaları Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı sıfatıyla Afşin Haber Merkezi aracılığı ile Canlı Yayında Afşin Devlet Hastanesinde yaşanan 5 Bebeğin ölümüne ilişkin Basın açıklaması yapan Kemal Aydın önce Yönetimce Kınama cezası aldı.

40 yaşındaki Kaynana 24 yaşındaki damadıyla kaçtı! 40 yaşındaki Kaynana 24 yaşındaki damadıyla kaçtı!

Ardından Söz konusu Bebek ölümlerinden sorumlu tutulan Doktor’un görev azmi ve şevkinin kırıldığı,moral bozukluğu yaşadığı için Maaştan kesme cezası verildi. Bu cezayı da az bulan idareciler Kemal Aydın’ın Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesine tayinini çıkardı.

Bu kadarına da pes dedirten olayı dün Basın açıklaması ile Kamuoyuyla paylaşan Aydın, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Her zaman mücadele ruhuyla kendime Liyakatı Destur edinmişimdir.. Afşin devlet hastanesindeki görevin bugün itibariyle sonlanmış olup Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne başlayış yapacağız inşallah…!

Bizim mücadelemiz Afşin halkına reva görülen zulümün önüne geçmekti Afşin Devlet hastanesine atanan doktorun görevlendirme usulü ile Elbistan Devlet Hastanesi’ne görevlendirilenler den hesap sormaktı çocuk ölümlerini dile getirdik Afşin devlet Hastanesi yöneticilerinden hesap sorduk sormaya devam edeceğiz Afşin’de ölen çocuklar bizim çocuklarımızdır bunu dile getirdik diyen idare ve yöneticiler hakkımızda açmış olay disiplin soruşturma neticesinde görev yeri değişikliğine kınama maaştan kesme kadar pervasızca sırtımıza yüklenmişlerdir..

Afşin devlet hastanesinde ölen Çocuklar Afşin halkının çocuklarıdır göz yumanlar ve idareciler ve siyasetçiler bizlere görev değişikliğine sevk edenler bilsinler ki çocuk ölümleri suçtur ölen çocuk sayısı 5 dir 10 gün içinde.

Bu çocukların üzerini örtmeye kalkanlar o koltuklarda rahat oturmayacak lar ölen çocuğun bir tanesi benim kendi çocuğum olup her nedense Dr Aytekin UZKAR’ın canı sıkılmış morali bozulmuş çalışma azmi düşmüştür Oysa Afşin devlet hastanesinde yönetici ve idarecileri doktordan hesap sorması gerekirken konuyu gündeme taşıyanlardan hesap sormuşlar dır….

Herkesin malumu herkes tarafından bilinen ve Afşin devlet hastanesinde yolsuzluk su gibi gün yüzüne çıkmış Olup idare ve yöneticilerin hala görevine devam etmektedir yolsuzluk yapanların elimizde evrakları mevcuttur.

Gün geçmiyor ki Afşin Devlet Hastanesi’nde malum olaylar yaşanıp üzeri idare tarafından örtbas edilerek kapatılmıştır biz bu böyle olmaz haksızlık dediğimiz için Afşin’e yanlış yapıyorsunuz dediğiniz için bizlere yol gösteren zihniyet bilsinler ki o koltuklar bu milletin koltukları dır Ölen çocukların anne ve babaları hesap Sormalıdır.

#Paylaşımlarım kamu zararını önlemek çocuk ölümleri ne tepki koymak niteliksiz ve liyakatsız Ben yaptım oldu anlayışıyla siyaset ve sarı Sendikanın boyun duruğu altında müdürlük yapanlar..? agbabalarına hizmet ettiğiniz kadar çocuk ölümlerine ve yolsuzluklara üzerine gitselerdi belki sonuç Böyle olmayacaktı.

Bundan 2 yıl önce Afşin Devlet Hastanesi başhekimine bir lakis uyarıda bulunmuş olup bizlere Hesap mı soruyorsun diyen zihniyet.

Bugün Şanlıurfa’ya gönderilen kardeşimiz söylediği söz Yaptığınız düpedüz yolsuzluktur Ben bunu muhasebe tahakkuk mahsuplaştıramam elimi Keser Devlet dediği için gönderdiler gitme sebebi nedir gönderenler kimlerdir…

Kamu malı Beyt’ül malıdır deyip tüyü bitmemişlerin hakkı var yapmayın yaptığınız yanlıştır yediğiniz haramdır diyen zihniyete Sen ne konuşuyorsun daha fazla deyip. buradan gönderenlere gerek siyaset gerek devlet gerek adliye hesap sorulmalıdır gitme sebebin de ortaya çıkarmalıyız çıkarılmalıdır. Savcılığa vermiş olduğumuz evrak o dosyalarında ispat olacaktır..

Şunu tekrardan söylüyorum bu gidişler bizim boynumuzda madalyadır kamu ve Betül malını korumak haktır Biz de her zaman bu hakkı haklı Olanı savunacağız savunmak da boynumuzun borcudur Afşinli kardeşlerimizin ölen çocuklarının hesabını sormak bu çocuklar neden ölüyor demek suç ise Evet ben bu suç işledim hiçbir can gitti ile kalmamalıdır gerek İdaresi’nden gerek yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Hiçbir zaman Afşin üzerine sendikacılık yapmadım Kahramanmaraş il başkanıyım ama Afşin üzerine hiçbir zaman komplo kurgulamadım yazdıklarımda eksiklik var fazlası yok konu Siz 84000 Afşin halkının konusu olup ölen çocuklar Sizin çocuklarınız ve bizim çocuklarımız olup uğratılan kamu zararım Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin malıdır Takdir sizindir.. Bir sendika başkanının görev yeri değiştirmeyeceği mevzuatta bellidir biz idari mahkemeye yoluyla da olsa geleceğiz Ülkü amirimiz Vali Bey’in gerek kaymakamımıza konuştuğumuz ve sunmuş olduğunuz Evraklarınız bizleri haklılığını göstergesidir bundan sonra ki zamanda Allah kerim diyor takdiri size bırakıyoruz”