Dün yayınlanan programda Esra Erol'un programına gelen Gülizar eşi Hasan ile karşı karşıya geldi. ''Şimdiki aklım olsaydı çocuklarımı bırakmazdım'' diyen genç kadın, telefonla bağlanan babasının sesini duyunca hıçkıra hıçkıra ağladı. Baba, ''Ağlama kızım. Ben seni oradan alır, bakarım'' dedi.

Kahramanmaraş'ta yaşayan Gülizar, dört çocuğunu arkasında bırakarak Şanlıurfa'daki sevgilisi 15 yaşındaki Şahin'in yanına gitmiş, Gülizar Akbulut'un eşi Hasan, canlı yayında sinir krizi geçirmişti. Esra Erol'un programında yaşananlar izleyenleri şoke ederken canlı yayına telefonla bağlanan Gülizar, ''Kaçtığım kişi ergen olabilir ama evdeki kocamdan daha iyi eş oldu. Ondan daha iyi'' ifadelerini kullanmıştı.

Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın Müge Anlı’da stüdyo buz kesti! Getirdin Suriyelileri yuvamızı yıktın

Dün yayınlanan programda ise stüdyoya gelen genç kadın, 5, 4, 2 yaş ve 5 aylık çocuklarını geride bıraktığı ve evden kaçtığı için pişman olduğunu söyledi. Gülizar canlı yayında eşiyle karşı karşıya gelirken ablasından ve babasından gelen telefonla gözyaşlarına boğuldu.

yuhyuu-7

''SEN BU ÇOCUKLARI NASIL BIRAKTIN?''

Ablası Aygül, ''Gülizar sen bu çocukları nasıl bıraktın? Bunu nasıl yaptın? Ne olursa olsun evine dön'' dedi. Babasıyla da konuşan Gülizar, bu anda gözyaşlarına boğularak hıçkıra hıçkıra ağladı. Telefondaki baba Menderes bey, ''Kızım sen ne yaptın böyle? Ben senin arkandayım. Evine dön. Ben seni alırım. Yanındayım senin. Ağlama kızım'' ifadelerini kullandı.

Kocası Hasan bir önceki programda eşi Gülizar'a yönelik, ''Çocukları ölüme terk ettin gittin. Çocukların ağzı burnu kandı. Gece döverek yatırmışsın çocukları. 4 çocuk sabaha kadar ağlamış. Gece çocukları bırakıp gitmiş'' diyerek tepki göstermişti.

ANAYASA MAHKEMESİ TEPKİSİ

Gazeteci- yazar Sina Koloğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "4 çocuğunu bıraktı Şahin'e kaçtı' alt başlığı ile bir bildik hikaye anlatılıyordu #EsraErolda. Eşi Hasan'ı bırakmış internette tanıştığı Şahin'e kaçmış Gülizar. Dini nikah yapmışlar. Programın uzun yıllardır avukat koltuğunda oturan isme Hülya Kuran, farklı bir bakış açısı getirdi; 'Esra hanım çok güzel değinmişti dün çocuk gelinler olmasın diye. Çocuk damat da olmasın bu ülkede. 2015 yılında Anayasa'da iptal edilen güzel bir hüküm vardı. 'Özel hayatı ihlal ediyor' dendi. Oradaki konu şuydu; Dini nikah yapılmadan önce resmi nikah yapılsın. Bakın bunun önünü alamazsınız. Çok eşlilik, buyrun'. Kuran ekranda seslendi; 'Bu nikahı kim kıydı? Viranşehir İlçe Müftülüğü'ne sesleniyorum. Bu çocuğun nikahını hangi hoca kıydı?'. 2015 yılında Anayasa Mahkemesi, resmi nikah kıymadan dini nikah yaptıranlara ve evlilik cüzdanını görmeden bu nikahı kıyan din görevlisine iki aydan altı aya kadar hapis cezası verilmesini öngören TCK'nın 230’uncu maddesinin 5 ve 6’ncı fıkralarını 4'e karşı 12 oyla iptal etmişti." ifadesini kullandı.

Editör: Okebeli83 Okebeli83