Meteoroloji Genel Müdürlüğü merakla beklenen güncel hava durum tahminlerini açıkladı.

MGM, yaptığı açıklamasında hava durumunun değişkenlik göstereceğini özellikle perşembe ve cuma günleri için belirtilen illerde yaşayan vatandaşların tedbirini alması gerektiğini söyledi.

Bu geceden itibaren bazı illerimizde sağanak yağışın ve sisin etkili olacağını ifade eden MGM, yaptığı açıklamasında, “Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bilecik, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde toz taşınımı görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın kuzeydoğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis bekleniyor” ifadesini kullandı.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri Kurban Satış Yerlerini Denetledi Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri Kurban Satış Yerlerini Denetledi

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, zamanla Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kayseri ve Sivas çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Meteoroloji yaptığı açıklamasında uyarılarını da peş peşe sıralayarak vatandaşları bilgilendirdi:

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kayseri ve Sivas çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde toz taşınımı görüleceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.