Kahramanmaraş’ta bir vatandaşın ev ve iş yerinin kundaklandığı iddiası mahalleyi sokağa döktü. Polis ile vatandaşların karşı karşıya geldiği olayda, güvenlik güçleri toplanan kalabalığa biber gazı sıkarak müdahale etti.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta 11 yıl önceki kazaya 8.8 milyarlık fatura! Kahramanmaraş’ta 11 yıl önceki kazaya 8.8 milyarlık fatura!

Bir polis aracının camının kırıldığı olayda 5 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta bir süre önce tarhana imalatçısının hem iş yerinde hemde evinde yangın çıktı. İmalatçısı tarhana firiğini 40 TL'ye sattığı gerekçesi ile iş yeri ve evinin kundaklandığını iddia etti. Aradan geçen sürede olaylarla ilgili inceleme başlatıldı.

Ancak dün gece de tarhana imalatçısı M. K.’nin Dulkadiroğlu ilçesi Kanuni Mahallesi'ndeki evinde yangın çıktı. İhbar üzerine itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Evde büyük çapta hasar oluştu.

Yaşanan bu son yangın olayı üzerine mahalle sakinleri tepkilerini dile getirmek için sokağa çıktı.

Bölgede güvenlik önlemi alan bekçi ve polis ekipleri ile mahalle sakinleri arasında gerginlik çıktı. Olayın faillerinin yakalanmasını isteyen bölge halkına güvenlik güçleri ‘dağılın’ uyarısı yaptı. Ancak tansiyonun giderek yükselmesi üzerine polis ekipleri kalabalığa biber gazı sıkarak müdahale etti. Bölgeye takviye olarak çevik kuvvet polisi sevk edildi.

Kalabalık gurubun içinde bulunan bazı kişiler ise polis aracına zarar verdi. Çıkan olaylarda 5 kişi göz altına alındı.