Kahramanamraş’ta domuz sürüsü bahçeleri talan etti. Üzüm bağlarına ve bahçelere inen domuz sürüsü meyve ağaçlarına ve üzüm tiyeklerine büyük çapta zarar verdi.

Kahramanamraş’ın Onikişubat İlçesine bağlı Kızılseki  Mahallesi'nde dün gece saatlerinde bir çok üzüm bağı ve sebze  bahçesi ile  Mehmet Gülaçtı’ya ait üzüm bağına  giren domuzlar, asma ağaçlarına  zarar verip, ağaçların üzerinde bulunan yüzlerce kilograma yakın üzümleri yedi.

Sabah saatlerinde üzüm bağları ve sebze bahçelerine giden mahalle sakinleri gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Bir çok asma fidanlarının kırıldığını ifade eden Mahalle sakinleri domuzların her yıl bu zararı verdiğini ifade ettiler.

Başkan Mahçiçek, 147 aileye tapularını teslim etti! Başkan Mahçiçek, 147 aileye tapularını teslim etti!

22e7883e-0496-4de2-82b0-1ed072c349f3

Mahalle sakini Mehmet Gülaçtı,  domuzların asma fidanlarına verdiği zarar için “Her yıl aynı durumla karşıya kalıyoruz mahalle sakinleri olarak geceleri elimizde tüfeklerle sabahlara kadar bağ ve bahçeleri domuzlardan korumak için nöbet tutuyoruz,  ancak yinede domuzların bağlara verdiği zararı önleyemiyoruz yetkililerden bu konuda yardım istiyoruz.” Dedi.